תהליך פיתוח מנהלים

בעולם העסקי הדינמי של ימינו, אחד הגורמים המשמעותיים והמהותיים ביותר להצלחתם של ארגונים וחברות הוא המשאב האנושי, בדגש על שדרת הניהול.

אין זה סוד כי המשאב האנושי מהווה את הנדבך החשוב ביותר עליו מבוססים ארגונים. לפיכך, לא מפתיע שארגונים משקיעים רבות בהכשרה ובטיפוח של עובדיהם.

תובנה זו מובילה ארגונים רבים להשקיע משאבים רבים בתחום פיתוח מנהלים אשר נעשה מתוך מחשבה שמנהל אשר יתמקצע בתפקידו, ידע להציב בפניו ובפני הכפופים לו את המשימות הנכונות ויזהה את הערך המוסף הטמון בו ובצוות עליו הוא אמון, יהפוך למנהל טוב יותר וישפר את ביצועיו.

 

מטרותיו של תהליך פיתוח מנהלים

מנהלים מתמודדים מדי יום עם שלל אתגרים לא פשוטים - עמידה ביעדים, הנעת עובדים, הובלת צוותים מקצועיים, התמודדות עם בעיות ומשברים, ניהול שוטף של משימות ועוד.

תהליך של פיתוח מנהלים מסייע להם להתמודד בצורה טובה יותר עם אתגרים אלו ואחרים היות והוא מעצים את המנהלים שעוברים אותו ומעניק להם מיומנויות וכלים ניהוליים המשפרים את כישורי המנהיגות, הראייה המרחבית, החשיבה האסטרטגית והיצירתיות שלהם.

פיתוח מנהלים מוביל להבנה טובה יותר של האסטרטגיה, החזון והיעדים הארגוניים והתכנים והידע הנרכשים מאפשרים לפתח תפיסות המתאימות למאפיינים ולדרישות הניצבות בפני מנהלים בכירים, כך שהשקעה בתהליך פיתוח המנהלים חוזרת בסופו של דבר לארגון עצמו בדמות ביצועים משופרים, השגת יתרון תחרותי על פני המתחרים והתמודדות טובה יותר עם משברים.

 

היתרונות של פיתוח מנהלים 

תהליך פיתוח מנהלים מקנה למנהלים ראייה ניהולית אינטרדיסציפלינרית ותהליכי חשיבה אסטרטגיים, משרה את התחושה כי הארגון משקיע בעובדיו, תורם לנטוורקינג ולכינון יחסים פורמליים וא-פורמליים עם קולגות בדרגים מקבילים, מרענן ומחדש פרקטיקות ניהוליות ומקצועיות ומפתח חשיבה יצירתית.

יתרונותיו של תהליך פיתוח מנהלים המבוצע מחוץ לארגון טמון דווקא בהתנתקות מהשגרה היומיומית במקום העבודה, המאפשרת שינוי בתבנית החשיבה הרגילה של המנהל ונותנת לו אפשרות להתמיד בלמידה עצמה.  

פיתוח מנהלים מקנה כלים ומיומנויות

 

תהליך פיתוח מנהלים

במסגרת תהליך פיתוח המנהלים, המשתתפים נחשפים לפרספקטיבות עדכניות בעולמות התוכן המרכזיים בניהול העומדים בחזית העיסוק האקדמי מחד, ובלב העשייה הניהולית – עסקית מאידך, תוך שימת דגש על אינטגרציה וגזירת משמעויות אופרטיביות עבור המציאות הארגונית הייחודית לכל ארגון ומנהל.

התהליך מקנה לכל משתתף תפיסה עדכנית, אופרטיבית ותהליכית לניתוח והבנת הסביבה הדינמית בה פועל הארגון, ומאפשר מפגש עם חזית הידע באקדמיה ויישומים עסקיים אפשריים למציאות הארגונית הספציפית.

 

פיתוח מנהלים בלהב

להב, הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, מובילה את תחום פיתוח המנהלים בישראל, עם שלל תכניות לפיתוח מיומנויות ניהוליות וכישורים עסקיים. קורסי הניהול שלנו משלבים ידע אקדמי ומעשי ומועברים על-ידי מרצים מהאקדמיה ומהתעשייה המובילים בתחומם.

להב מציעה מגוון קורסים שונים של פיתוח מנהלים בכירים או פיתוח מנהלים מדרג ביניים, וניתן ללמוד במסגרת קורסים ברישום פתוח או במסגרת תכניות מותאמות-ארגון.

 

עוד בנושא פיתוח מנהלים

לתכניות ברישום פתוח

לתכניות לארגונים ולהנהלות בכירות

למאמרים ותוכן ניהולי נוסף

לכנסים ואירועים למנהלים