פתח תפריט נגישות
פודקאסט "זמן ניהול" – לחזק את הייחודיות שלך | פרופ' אורן קפלן

השנה האחרונה מלווה באתגרים רבים: זעזועים תעסוקתיים, דאגות וחששות בריאותיים וריחוק מבני המשפחה. פרופ' אורן קפלן, מציע להישאר חיוביים, מסביר על בניית החוסן הנפשי תוך כדי מצבי קיצון ומעניק כלים להעלאת האושר של כל אחד ואחד מאיתנו.

לדברי קפלן, "הכוונה היא לא להדחיק את הדברים, כי זה לא יעבוד, אלא לצד הקשיים להעצים באופן מודע את הדברים החיוביים אצלנו, על מנת שהם יתנו לנו את הכוח להמשיך, ולשים את שאר הדברים בפרופורציות הנכונות". לטענתו האושר טמון לא בחיזוק הנקודות החלשות שלנו, אלא בהבנה במה אנחנו חזקים ובמציאת הייחודיות שלנו.  "ילד חוזר הביתה עם תעודה טובה – הרבה 90, מאה אחד ו-65. בדרך כלל נעשה איתו שיחה – למה 65? ניקח שיעורים פרטיים לחזק את הנקודה הזו. אבל למה שלא נעשה שיחה על ה-100 שהוא קיבל? איך הוא הצליח? מה בזה עניין אותו? איזה כישרונות שלו באו לידי ביטוי ב-100? הרי 100 זו סקאלה של משרד החינוך. בחיים הוא יכול עם הכישרון הזה להגיע גם ל-1000" מציין קפלן. 

מנהלים נדרשים בתקופה זו להיות רגישים ל-Well Being של העובדים, שהתערער בגלל טשטוש הגבולות שנוצר בין הבית לעבודה. אחת הדרכים לעשות זאת מציע קפלן היא לערוך שיחות יזומות קבועות לכל הצוות ובאופן פרטני. "הקהילתיות, השיתופיות והיכולת להתייעץ, לחוות דעה וללמוד ממה שאחרים עושים, זה מרכיב חשוב בחוסן במקום העבודה". על דרכי פעולה נוספות על מנת להגדיל את חווית האושר והחוסן של כל אחד מאיתנו תוכלו להאזין בפודקאסט הבא. האזנה נעימה

פרופ' אורן קפלן, פרופסור לפסיכולוגיה ומינהל עסקים, פסיכולוג קליני וכלכלן והמנהל האקדמי של קורס פסיכולוגיה חיובית

הפודקאסט פורסם לראשונה בכלכליסט

המאמר נכתב על ידי פרופ' אורן קפלן

פרופסור לפסיכולוגיה ומינהל עסקים, פסיכולוג קליני וכלכלן. יועץ לארגונים והנהלות בכירות, מלמד וחוקר בתחומים המשלבים פסיכולוגיה וניהול.


מאמרים מאת פרופ' אורן קפלן


פרופ' אורן קפלן מרצה בתכניות

  • פסיכולוגיה חיובית בניהול

    פסיכולוגיה חיובית הינה גישת מחקר יישומית להבנת מקורות החוסן והאושר האנושי. המחקר המדעי מראה כי מנהלים ועובדים חסונים ומאושרים מקבלים...

    ימי ג׳ 16:00-20:15
    9 מפגשים