אודות להב

להב פיתוח מנהלים

להב, המובילה את תחום פיתוח המנהלים כבר 48 שנה ומהווה חלק אינטגרלי מהפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב, הינה בית אקדמי למנהלים לפיתוח ידע, מיומנויות וכישורים לאורך כל שנות הקריירה הניהולית שלהם.

עושר תכנים ומרצים

תכניות הניהול של להב הן המתקדמות והאיכותיות ביותר בתחום הניהול והעסקים, ומשקפות את עולמות התוכן העדכניים ביותר, המבוססים על שילוב הידע המפותח והקיים בארץ ובחו"ל, הן מהאקדמיה והן מהשטח. התכנים מיועדים למנהלים ולהנהלות של חברות וארגונים במגזר העסקי, הציבורי והארגוני, ומועברים על-ידי מיטב המרצים מהאקדמיה בארץ ומחו"ל, ועל-ידי מנכ"לים ויועצים בכירים. אנו מציעים מגוון רחב ועשיר של תכני ליבה במנהל עסקים (MBA flavors) כמו גם תכנים מתקדמים (Beyond MBA). דגש מיוחד מושם על תכנים המתאימים לחברות הפועלות בסביבה גלובלית ועל פיתוח תכניות בינלאומיות למנהלים מהארץ ומחו"ל בשיתוף שותפינו הבינלאומיים. 

עושר התכנים והמרצים, כמו גם היכרותנו העמוקה עם צרכי הידע המשתנים של מנהלים וניסיוננו רב השנים בהכשרת מנהלים מחברות מובילות, מאפשרים לנו לתת מענה כולל לצרכי ידע מגוונים של חברות ומנהלים. 

שילוב ידע אקדמי וכלים יישומיים

התמחותנו העיקרית הנה שילוב אינטגרטיבי ומדויק של ידע אקדמי וכלים יישומיים. תכניות ניהול ברישום פתוח מתקיימות בהשתתפות מנהלים ממגוון ארגונים ובהן נלמדים כלי ניהול יישומיים מתקדמים לצד עולמות תוכן אקדמיים, תוך התמקדות והעמקה בעולם תוכן ייעודי בניהול. תכניות ניהול מותאמות ארגון מיועדות להנהלות ולקבוצות מנהלים מאותו ארגון. בתכניות אלה, להב מהווה שותף אסטרטגי לאנשי המקצוע הפנימיים בארגון לפיתוח וליצירת תהליך למידה אינטגרטיבי, המביא לידי ביטוי את צרכי הידע הייחודיים לארגון ולאוכלוסיית היעד של המנהלים, ובהתאם לאילוצי הסביבה העסקית, הארגונית והתרבותית.

חווית למידה בבית אקדמי

אנו מקפידים על יצירת חווית למידה ייחודית ועל איכות תכניות ברמה הגבוהה ביותר. חווית הלמידה מעוררת השראה, גורמת למנהל להרחיב אופקים, לחשוב, להתעדכן ולהתחדש. איכות התכניות הגבוהה מעניקה למנהל ולארגון ערך ותועלות מיידיים ולטווח הארוך. הודות לכך להב מהווה עבור מנהלים בית אקדמי, לפיתוח ידע, יכולות וכישורים לאורך כל שנות הקריירה הניהולית שלהם (Lifelong Learning).

חווית הלמידה בלהב

חווית הלמידה הייחודית של להב מתחילה עם ההגעה לבנין רקנאטי הממוקם במרכז הקמפוס של אוניברסיטת תל-אביב. כשאתה מגיע לאוניברסיטה, אתה חוזר להרגיש כמו סטודנט, להתמלא, להרחיב אופקים. אתה מפנה לעצמך זמן לחשוב, ללמוד, להעמיק, להכיר, להתחדש. 

ידע אקדמי ויישומי באיכות הגבוהה ביותר 

אנו מקפידים על איכות התוכניות הגבוהה ביותר. בחירת המנהלים האקדמיים והמרצים מתבצעת בקפידה על מנת לתת לעמוד בסטנדרטים ובציפיות הגבוהות מאוד של משתתפי התוכניות שלנו. אנו לומדים ומשפרים מתכנית לתכנית, וכן במהלך התוכניות עצמן, במעקב שוטף באמצעות שיחות משוב עם משתתפים. הקריטריונים המשמעותיים ביותר מבחינתנו הם כיצד כל אחד מהנושאים הנלמדים תורם למשתתפים וכיצד הוא מצפה שיוכל ליישם אותו במהלך עבודתו. גם בפרספקטיבה של זמן 

”תכנית ניהול פיננסי, אותה למדתי בלהב, העניקה לי כלים חשובים מאוד אותם אני מיישם בתפקידי הנוכחי וגם בתפקידי הקודם כסמנכ“ל בכללית. התכנית חשובה מאוד ונותנת כלים רבים למנהלים, גם בעלי השכלה פורמלית וגם בעלי הבנה בתחום. מעבר למושגי היסוד, התכנית מלמדת חברי הנהלה לקרוא ולנתח דוחות ומהווה בסיס שכל מנהל צריך“ 
חזי כאלו, מנכ"ל, בנק ישראל, בוגר תכנית ניתוח דוחות כספיים, נובמבר 2010

חווית ידע ייחודית

החוויה מתחילה עם ההגעה  לאוניברסיטה. בין אם למדת באוניברסיטת תל-אביב ובין אם לאו, אינך יכול להישאר אדיש  לניחוחות האוניברסיטה, למדשאות, לסטודנטים.  עם הגעתך למפגש נציג השירות שלנו יקבל אותך,  ייתן לך חומרי לימוד וילווה אותך לכל אורך המפגש. מנהלת תכנית גם היא עומדת לרשותך בכל צורך או בקשה. ההפסקות המתקיימות במהלך המפגשים הן הזדמנות להכרות, ונטוורקינג יחד עם כיבוד קל. לאחר המפגש, אם תרצה להעמיק, אתה מוזמן להיכנס לאתר האנטרנט של התכנית שבו מתקיימים פורומים פנימיים כהמשך לתהליך הלמידה. בסיום התכנית תקבל תעודה מטעם להב, הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב
עם קבלת התעודה אתה יודע שרכשת ידע וגם קשרים והכרויות חדשות.

"אני רוצה להחמיא לצוות הקורס והמארגנים. מתקן ואירוח יוצאי דופן, אתר אינטרנט מעודכן נח ונגיש, הרצאות ממוקדות ומושקעות, מרצים מקצוענים שמגיעים מוכנים ומעבירים את החומר באופן ברור, המאפשר תרגום מעשי ויישום מיידי"
עופר גולן, סמנכ''ל וראש מחלקת תקשורת, com&sense תקשורת ואסטרטגיה, בוגר תכנית מנהיגות: כלים יישומיים למובילות עסקית

הנהלת להב
צוות להב
דירקטוריון להב

ד"ר מיכאל אנגל- יו"ר
רו"ח אביגדור דובב
מר יאיר רוטלוי
מר ליאון רקנאטי
נורית שמרת-ענר
פרופ' דב תאני
פרופ' ישראל צנג

ועדה אקדמית להב תשע"ו:
פרופ' בעז רונן (יו"ר) 
ד"ר איתי אטר
ד"ר ורד בלאס    
ד"ר הילה דותן  
פרופ' אורלי יחזקאל
ד"ר שי לוי    
פרופ' משה צבירן   
פרופ' יעל שטיינהרט 

קורס ניהול
לימודי ניהול
פיתוח מנהלים