עו"ד ענת (רקם) בירן

עו"ד ענת בירן

עו"ד בירן נמנית עם עורכי הדין המובילים והבולטים בישראל בתחום דיני התכנון והבניה. בשנת 1988 הוסמכה כעורכת דין, ומאז מילאה שורה של תפקידים שהקנו לה ניסיון מקצועי עשיר ומעמד של מומחית בתחום התכנון והבניה והמקרקעין. בשנת 1996 מונתה ליו"ר הראשונה של ועדת הערר לתכנון ובניה במחוז תל אביב. בתפקיד זה כיהנה במשך 7 שנים, שבמהלכן עיצבה וגיבשה את אופייה של ועדת הערר ואת תהליכי עבודתה, וכתבה החלטות באלפי תיקים. בשנת 2003 הצטרפה כשותפה בכירה למשרד יגנס, טויסטר, בירן ושות', ממנו פרשה לאחר 6 שנים, כדי להקים את משרדה העצמאי.
במגוון התפקידים שמילאה עו"ד בירן בתחום הפרטי והציבורי, צברה ניסיון עשיר בניהול תיקים והליכים תכנוניים והכירה מקרוב ובאופן יסודי את עולם הנדל"ן. כל אלה הקנו לה ראיה רחבה והיכרות מעמיקה של ההיבטים המשפטיים, הכלכליים והתכנוניים, בתחומים שבהם היא עוסקת.

ביוגרפיה מקצועית של עו"ד ענת בירן

מאז סיום לימודיה מלאה עו"ד בירן שורה של תפקידים, בהם: יועצת משפטית חיצונית לעיריית הוד השרון והוועדה המקומית לתכנון ובניה "הדרים" בשנים 1995-1988; משפטנית מטעם שר הפנים לעניין המיגון האקוסטי מכוח תמ"א 4/2; חוקרת תכניות מטעם משרד הפנים; רפרנטית מטעם לשכת עורכי הדין לעניין תמ"א 38 בוועדת ההיגוי; יו"ר פורום תכנון ובניה בלשכת עורכי הדין.
עו"ד בירן מרצה בקביעות בקורסים ובהשתלמויות מקצועיות של לשכת עורכי הדין, וכן בלשכת שמאי המקרקעין, המכון להשתלמויות שופטים, להב, מפע"ם, מרכז הבניה הישראלי, מוסדות וגופים ממלכתיים ומסחריים שונים, ועוד.

רשימת מאמרים: