עו"ד אמיר הלוי

אמיר הוא שותף מייסד במשרד GKH – גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג, שנהב ושות'.

לאמיר ניסיון רב בתחומים של טכנולוגיה והון סיכון, עסקאות מיזוגים ורכישות ופעילות עם לקוחות בינלאומיים.

אמיר מייצג חברות ציבוריות הנסחרות הן בישראל והן בארה"ב, והיה מעורב בהנפקות בישראל, בארה"ב ובבריטניה, וכן בהתדיינויות משפטיות רבות בתחום ניירות הערך בישראל. אמיר מילא תפקיד מכריע באימוץ חקיקה ורגולציה המשפיעות על ההשקעות בחברות טכנולוגיה ישראליות.

בנוסף, אמיר מייעץ לחברות פרטיות ומשפחתיות, הן בנוגע לניהול השוטף של עסקיהן והן בנוגע להעברת השליטה בהן מדור לדור. כמו-כן, אמיר משמש כיועץ ליחידים בעלי הון עצמי בענייני הקמת נאמנויות, ניהול נכסים ותכנון ירושה. בינואר 2006 הוסמך אמיר כ- Trust and Estate Practitioner (TEP) מטעם STEP  -ארגון בינלאומי בו חברים עורכי דין העוסקים בתחומי ירושה ,נאמנויות ועיזבונות. כמו כן, אמיר מכהן כחבר בועדה המייעצת למרכז רעיה שטראוס בן-דרור לחקר עסקים משפחתיים, בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל –אביב.

אמיר מייעץ לבנקי השקעות בינלאומיים בנוגע לפעילותם בשוק הישראלי ובשווקים בינלאומיים, וכן לחברות בינלאומיות לניהול הון פרטי (Private Banks) במסגרת פעילותן בישראל או עם לקוחות ישראליים.

בשיתוף עם ג'ין קלינהנדלר, כתב אמיר הלוי את "ISR International Securities Regulation, Israel Section", בהוצאת Oceana Publications, Inc. אמיר מרצה כיום במספר מוסדות לימוד ובמגוון תחומים: בתחומי ההיי-טק והנפקות לציבור בחו"ל במסגרת תוכנית ה-MBA של האוניברסיטה העברית ובעבר גם בפקולטה להנדסה תעשייתית בטכניון; בתחום העסקים המשפחתיים במסגרת "להב" תכניות פיתוח למנהלים בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב ובעבר גם בתוכנית ה-MBA בפקולטה לניהול  באוניברסיטת ת"א ובתוכנית להכשרת מנהלים במרכז הבינתחומי, הרצליה.

מינויים ותפקידים ציבוריים:

חבר הועדה האקזקוטיבית וחבר בוועדה המשפטית שלAmerican Jewish Joint Distribution Committee (JDC).
יו"ר המועצה הישראלית להתנדבות – ארגון גג בין מגזרי הפועל לקידום ההתנדבות בחברה הישראלית.
יו"ר ועדת ביקורת, וחבר בחבר הנאמנים של המכללה האקדמית תל-אביב- יפו.
יו"ר ועדת ביקורת מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל.
חבר ב-Jdocu, קבוצה של צלמים, המתעדים קהילות יהודיות ברחבי העולם, ותורמים את הרווחים ממכירת פרסומיהם לטובת פרויקטים חברתיים באותן קהילות.
אחד מהמייסדים, יו"ר לשעבר וחבר ועד מנהל (2009-2019) בעמותת "והדרת", הפועלת לחיזוק והעצמה של אוכלוסיית הגיל השלישי בישראל.
חבר במועצת המנהלים של JFN – Jewish Funders Network (2008-2014).
חבר מועצת המנהלים וראש ועדת האתיקה ב-IATI, ארגון הגג של תעשיית היי-טק בישראל (2002-2012).

מגזין City Wealth הגדיר את אמיר כעו"ד מוביל בישראל בתחום הייעוץ למשפחות ובעלי ההון הפרטי, לשנת 2016.

במהדורת 2019 של מדריך Chambers Global לדירוג עורכי הדין בעולם נכתב כי אמיר מייעץ ללקוחות בעלי הון בתחומי הנכסים, הנאמנות ותכנון הירושה. עמית מתאר אותו כ"אחד מעורכי הדין הטובים בישראל", ומקור אחר מסכים כי "הוא עורך דין מצוין". מרואיין נוסף מציין כי "יש לו מומחיות טובה בכל הנוגע להתנהלות המשפחות והעסק המשפחתי."

במהודרת 2018 של מדריך Chambers Global  לדירוג עורכי הדין בעולם מצוין כי - הוא בעל ידע ומומחיות רבים בתחום הטכנולוגיה. מקורות מתארים אותו כ"מנוסה, רגוע ופרקטי עם שיקול דעת וגמישות טובים. הוא מייצג לקוחות מקומיים ובינלאומיים כאחד".

במהדורת 2016 של מדריך Chambers Global לדירוג עורכי-הדין המובילים בעולם מצוין כי -  "אמיר הלוי הוא אחד השותפים המייסדים של המשרד, הוא בעל ניסיון נכבד בייעוץ לחברות סטארט-אפ, לקרנות הון סיכון ולמוסדות פיננסיים אחרים בכל הקשור לעסקאות בתחום הטכנולוגיה".

במהדורת 2014 של מדריך Chambers Global מצוין כי "אמיר הלוי מוכר ע"י עמיתיו כאחד מעורכי הדין המובילים בתחום ההי-טק. לקוחות מביעים הערכה ליכולתו לעבוד תחת לחץ ואומרים כי הוא "מנוסה ובקיא, ותמיד מספק שירות איכותי". בשנת 2013 אמיר הומלץ ע"י Chambers Global בשל היותו עו"ד "בעל רקע מקיף בעסקאות מיזוגים ורכישות ובפעילות הון סיכון בתחום ההי-טק",

זאת ועוד, אמיר גם הומלץ ע"י Legal Experts EMEA 2012 בתחומי ההתמחות שוק ההון ובנקאות ופיננסים.

אמיר הלוי חבר לג'ין קלינהנדלר בשנת 1986, אז הקימו במשותף את משרד קלינהנדלר את הלוי. אמיר שימש כשותף מנהל ב-GKH מהקמת המשרד בינואר 2001 עד דצמבר 2009.

אמיר הוא ירושלמי דור 11, ואילן היוחסין של משפחתו בירושלים החל בשנת 1732. הוא נשוי לסנדרה, אב לשלושה וסב לארבעה.