טרנספורמציה דיגיטלית: יצירת ערך אסטרטגי מחדשנות טכנולוגית

ניהול אקדמי: 

תאריך פתיחה: 

22/05/17
טרנספורמציה דיגיטלית

For Information In English Click Here

ניהול מקצועי: מר רז הייפרמן

SVIT - Strategic Value of Innovation Technology

מנהלים בכל הרמות "מותקפים" על ידי סדרת מושגים מעולם הטכנלוגיה הכוללים:
Social Networks, Mobile Applications, Business Analytics and Big Data, Cloud Computing, Artificial Intelligence and Machine Learning, Wearable Computing, Cognitive Computing, Advanced Robotics, Internet of Things, Virtual and Augmented Reality, 3D Printing, and more.

כל הטכנולוגיות האלו ועוד רבות אחרות שינו עד ללא הכר את הצורה בה אנו חיים ואת הצורה בה ארגונים עושים עסקים. מנהלים בכל ארגון נדרשים כיום להתמודד עם אתגרים חדשים, שנובעים מהטכנולוגיות הדיגיטליות.

טכנולוגיות אלו הביאו להופעת מודלים עסקיים חדשים, כגון כלכלה שיתופית, גיוס המונים, מסחר אלקטרוני, מכירת נתונים ועוד. מכלול השינויים האלה אף זכה בכנס דאבוס האחרון לכינוי "המהפכה התעשייתית הרביעית", מהפכה המשנה את כללי המשחק, מערערת ענפים עסקיים ומטשטשת את הגבולות ביניהם – תופעה שניתן לכנותה בשם טרנספורמציה דיגיטלית.

הטרנספורמציה הדיגיטלית מהווה גם הזדמנות וגם סיכון, ולכן ההתמודדות עימה מחייבת את הארגון לאמץ תרבות של גמישות עסקית, מודעות מתמדת לשינויים בסביבה העסקית, יכולת קבלת החלטות על בסיס הבנה של הערך הגלום בנתונים, קידום ועידוד חדשנות ומוכנות לקיחת סיכונים. זהו שינוי עסקי וארגוני עמוק ולכן מחייב את הארגון לנהל את השינוי. כל אלו הפכו לתנאי הכרחי עבור המנהל המודרני הפועל בסביבה דינמית, גלובלית ודיגיטלית.

מידע והרשמה

קהל היעד

מנכ"לים, מנהלים בכירים ודירקטורים מהמגזר הפרטי, מחברות ציבוריות וממשלתיות, מובילים דיגיטליים (CDO), מנהלי מערכות מידע, מנהלי טכנולוגיה (CTO), יועצים עסקיים וטכנולוגיים ומנהלים מכל התחומים המעוניינים לחולל שינוי דיגיטלי בארגון. 

מועד הפתיחה

22 במאי 2017 ▪ 8 מפגשים ▪ ימי ב', 20:30-16:00 ▪ 48 שעות אקדמיות

מטרת התכנית

התכנית תכין את המשתתפים למסע לעבר הטרנספורמציה הדיגיטלית בארגון, תוך הקניית ידע לבחינת מכלול הטכנולוגיות וההיבטים לבחינת התאמת הארגון לעידן הדיגיטלי, כמו כן, התכנית תקנה למשתתפים כלים אפקטיביים על מנת לחולל טרנספורמציה דיגיטלית בארגון שלהם, לצורך שיפור ביצועיו העסקיים.

נושאי לימוד מרכזיים

סקירת הטכנולוגיות העיקריות שהציתו את המהפכה התעשייתית הרביעית ▪ הגדרת הטרנספורמציה הדיגיטלית, המסע הבלתי נמנע של כל ארגון להתאים את עצמו לעידן החדש ▪ מודל המערבולת הדיגיטלית (Digital Vortex), כלי למדידת המרחק של הארגון מעין הסערה הדיגיטלית ▪ סוגי הטרנספורמציות הדיגיטליות הנפוצות – מאטומים לביטים, ממקום למרחב, ממוצר לשירות, ממוצר פיזי למוצר משודרג דיגיטלית ▪ מודל תשעת תחומי ההשפעה של הטרנספורמציה הדיגיטלית, כלי עבודה המאפשר לכל ארגון לבחון את ההתאמה לעידן הדיגיטלי ▪ קנבס המודל העסקי, כלי לניתוח המודל העסקי הנוכחי ולגיבוש מודלים עסקיים דיגיטליים חדשניים ▪ מודל החדשנות בעידן החדש N=1, R=G המאפשר לארגון לבחון כיצד הטכנולוגיות הדיגיטליות מסייעות בהצעת ערך חדשנית ללקוח ▪ מודל הבגרות הדיגיטלית של ארגון, כלי אבחוני חשוב להבנת השלב בו נמצא הארגון מבחינת ההתפתחות הדיגיטלית שלו ▪ הצגת מתודולוגיה ליישום טרנספורמציה דיגיטלית המבוססת על מודל PIE ומגדירה את השלבים שארגון חייב לעבור במסע הדיגיטלי שלו ▪ הצגת הקשר הדו סיטרי בין הטכנולוגיות הדיגיטליות לבין המודלים הקלאסיים של אסטרטגיה עסקית: מודל חמשת הכוחות, מודל שרשרת הערך, מודל האסטרטגיות הג'נריות ומודל אוקיינוס כחול. במהלך התכנית יוצגו מגוון של Case Studies מהעולם ומהארץ, ותתבצע עבודה בצוותים במסגרתה יוכלו המשתתפים ליישם את המושגים באופן הרלוונטי לארגונים שלהם, ויוצגו בשיעור האחרון.

מרצי התכנית

רז הייפרמן

רז הייפרמן
מנהל מקצועי של תכנית טרנספורמציה דיגיטלית מנכ"ל משותף ויועץ בכיר בחברת Be-Digital, לשעבר מנהל...Read more

יקי ז'נו

יקי ז'נו
סמנכ״ל הטכנולוגיות והרשת של חברת בזק, באחריותו ניהול הפיתוח והתפעול של מערכות המידע, השירותים...Read more

מירב אש

מירב אש
מירב אש, Solution Specialist - Business Applications, מיקרוסופט ישראלRead more

עידו יבנאי

עידו יבנאי
מנהל טכנולוגיות ראשי במרכז קולר לחקר יזמות-סיכון בפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל-אביב...Read more

טראמפ, רובוטים וטרנספורמציה דיגיטלית – כיצד מתמודדים עם העולם המשוגע בו אנו חיים?

כיצד מתמודדים עם העולם המשוגע בו אנו חיים?
הגלובליזציה והמגמות והתהליכים המאפיינים אותה משפיעים בצורה ניכרת על חיינו. החל מהבחירות בארצות הברית וכלה במכוניות אוטונומיות שאט אט עולות על כבישים ברחבי העולם, סביר להניח שבצורה זו או אחרת הם יגעו לכולנו. לכן השאלה הראשונה שנשאלת...