פתח תפריט נגישות
פודקאסט "זמן ניהול" – המציאות החדשה | פרופ' אורלי יחזקאל

ארגונים צריכים להתאים את עצמם במהירות למצב החדש ולפרק היררכיה נוקשה ובירוקרטיה עודפת

פרק ראשון – המציאות החדשה
 

"ארגונים היום צריכים להיות כמו קני סוף, ולא כמו ארז הלבנון. אין צורך בהיררכיה סדורה, אלא דווקא היכולת לנוע לכל כיוון עם ההתפתחויות – היא זו שחשובה", לדעת פרופ' יחזקאל, עסקים אמורים לדעת לפעול בעולם משובש, ומנהלים כבר אמורים להיות רגילים לתנודתיות גבוהה ולקצב חדשנות מהיר, אבל משבר הקורונה שנחת כמו ברבור שחור הוא חד, מהיר ואלים, ונמצא כאן כדי להישאר. ארגונים צריכים להתאים את עצמם במהירות למצב החדש ולפרק היררכיה נוקשה ובירוקרטיה עודפת.

"ניקח לדוגמה את מיקרוסופט – כל חטיבה היתה ארוגנטית כלפי החטיבה האחרת, ונדרשו שלוש שנים של שינוי ארגוני פנימי על מנת להתחיל בכלל להתוות אסטרטגיה", אומרת פרופ' יחזקאל, אי הסדר הזה משרת את הארגון גם בהיבט ניצול יעיל של כוח האדם: אם בעבר עובד היה משובץ בחטיבה מסוימת ובתפקיד מסוים וזהו, היום כבר ניתן לנייד אותו לפי הצורך, יחד עם זאת, אומרת פרופ' יחזקאל שגם בתקופה זו מעביד צריך לזכור את חשיבות העובדים לארגון: "זה פופולרי לפטר, אבל יזכרו את זה לארגון. מעביד לא יכול לקחת מנהלים ועובדים שהיו שותפים להצלחה שלו בזמנים טובים, ולהיפטר מהם כשקשה".

הפודקאסט פורסם לראשונה בכלכליסט

'להב – פיתוח מנהלים' עוזרים לך לפתח כישורים מתאימים עם מגוון קורסים למנהלים.

המאמר נכתב על ידי פרופ' אורלי יחזקאל

חברת סגל בכיר וראש ההתמחות בניהול גלובלי ויעוץ עסקי בפקולטה לניהול, מנהלת מועדון Global Up במרכז הורוביץ לפיתוח יכולות ניהול גלובליות של מנהלים ישראלים.


מאמרים מאת פרופ' אורלי יחזקאל


פרופ' אורלי יחזקאל מרצה בתכניות

 • ההרשמה בעיצומה

  דירקטורים ונושאי משרה בכירה

  דירקטור הוא מקצוע מובחן – הוא לא המשך של תפקידי ניהול, אלא תפקיד ייחודי ונפרד אשר מהותו ניהול סיכונים מחושב...

  ימי ד׳ 16:00-20:15
  11 מפגשים
 • קפסולות לבחירה

  פיתוח עסקי ואסטרטגיה

  בעידן ה – New Normal הנוכחי, בו אי הודאות הנו הקבוע היחידי,  קטנה מאוד יכולתן של חברות וארגונים ליצור ולשמר...

  ימי ב׳ 16:00-20:15
  3-6 מפגשים בקפסולה
 • פיתוח מנהלים.ות

  האתגרים הניהוליים בפניהם מתמודדים מנהלים.ות משנים את פניהם וגדלים מדי יום. מומחיות מקצועית והיכולת לגרום לדברים לקרות נותרו חשובות אך...

  ימי ב׳ 16:00-20:15
  10 מפגשים
 • ניהול תרבות ואומנות

  עולם התרבות בעולם בכלל, ובישראל בפרט, עובר שינוי משמעותי עקב משבר הקורונה והמציאות החדשה שנוצרה בעקבותיו. המשבר העצים והאיץ טלטלות...

  ימי ד׳ 16:00-20:15
  10 מפגשים