רחל לניאדו, מנכ"לית יד לבנים

רחל לניאדו, מנכ"לית יד לבנים

שם מלא ותפקיד:

רחל לניאדו, מנכ"לית

  • שם החברה/מיזם: ארגון יד לבנים.
  • תחום פעילות: ארגון יציג לטיפול במשפחות השכולות (שכול צבאי).
  • שנת הקמה: 1948
  • מספר עובדים: 10 עובדים בשכר ואלף מתנדבים ברחבי הארץ מדן ועד אילת ב-64 סניפי יד לבנים.
  • פרופיל אישי קצר: רחל לניאדו בת 51, משמשת כמנכ"לית ארגון יד לבנים, ארגון להנצחת חללי מערכות ישראל וטיפול במשפחות. אמא לשלושה ילדים וסבתא לנכדה, מתגוררת בחולון. התחלתי את עבודתי בארגון בשנת 1999, עם השנים הורחב תחום אחריות שלי והתקדמתי לתפקידי ניהול. העבודה בארגון מאתגרת ומורכבת היות ומדובר בארגון מלכ"ר, ארגון עם למעלה מאלף מתנדבים שאינם עובדים בשכר, מערכת מורכבת ומסועפת בפריסה ארצית ב 64 סניפים ברחבי הארץ ויש להניע אותם ולהפעיל אותם בצורה יעילה ומיטבית.

שם התכנית שלמדת בלהב:
מסלול ניהול עסקי בכיר.

מהו המהלך העסקי החכם והבולט ביותר שעשית בעקבות הלימודים בלהב?
התכנית עשתה לי סדר בתהליכים - אסטרטגיה, חזון, ייעוד. אם עד היום הייתי ממוקדת במשימות - ניהול וחלוקת משימות, היום ברור לי שיש לשים דגש על המשאב האנושי, לטפח אותו, לבזר סמכויות, להיות "מנהל" ולהביט על הארגון בראיה רחבה מלמעלה.

באמצעות הכלים שקיבלתי אפשרתי לעובדים להתקדם ולהתפתח תוך כדי קידום הארגון ומטרותיו, והחשוב ביותר שקיבלתי כלים להניע עובדים ולרתום אותם למטרה. למדתי להקשיב!!! לנהל את הזמן שלי ביעילות, שיפרתי יכולות של משא ומתן ע"י הבנת הצרכים של הפערים וצמצומם, ובכך הצלחתי למקסם תוצאות.

לסיכום: קיצרתי את זמן קבלת ההחלטות ושיפרתי את יכולת קבלת ההחלטות ע"י ראיה מרחבית ושילוב כל התחומים: ניהול, מו"מ, התחום הפיננסי, הארגוני והשיווקי. המסלול היה מעניין ומרחיב אופקים.

לקחים ומסקנות שהפקת בעקבות התכנית, העשויים לסייע למנהלים אחרים:
המסקנה המרכזית והחשובה ביותר, שלא חשוב כמה משאבים כספיים עומדים לרשותך, המשאב האנושי הוא החשוב ביותר ויש לטפח אותו ולקדם אותו.
איתו תנצח ואיתו תגיע להישגים ולתוצאות. העבודה הטובה ביותר, שמביאה את התוצאות הטובות ביותר, היא של צוות באמצעות שיתוף.
עוד תובנה חשובה מהתוכנית, להפסיק להיות "עובד", לצאת מהמשבצת ולעבור למשבצת של "מנהל". מאוד קל לנו להישאב למקום של עובד ולעשות את הדברים. לדאוג "להתחדש" ולהתעדכן כל יום מחדש אחרת אין לך זכות קיום – המתחרים בחוץ מתווספים וגדלים כל יום ואתה צריך להקדים בצעד וחצי לפני.

תארי במספר מילים את חוויית הלמידה בלהב:
הלמידה בלהב נעימה, מייצרת ומעודדת למידה החל מהשנייה שנכנסים, בתנאי הלימוד, במרצים המעניינים, בחומרים, בשיתוף וגירוי המחשבה ובכלל במאור פנים שמתקבלים אם פיזית ואם בטלפון, באתר, במייל, בכל רגע נתון. מענה מיידי ואדיב.

השאלון האישי:

  • איזו דמות מקצועית השפיעה עלייך? הדמות שהכי השפיעה ומשפיעה עליי זו אמא שלי. הדמות שהכי השפיעה ומשפיעה עלי זו אמא שלי. ממנה ומניסיונה למדתי להתנהל עם אנשים, להתחבר, להפעיל, למצות ובעיקר להאמין בעצמי ושאם ארצה ואאמין אוכל להשיג כל דבר.
  • עבודה ראשונה: מנהל מקרקעי ישראל.
  • דף הבית שלך באינטרנט: ידיעות אחרונות.
  • מהו ג'וב חלומותייך? לנהל חברה גדולה של הוצאת ספרים - ספרות רגילה ודיגיטלית.
  • איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים? משיגה את היעדים שקבעתי לעצמי, ממשיכה להתקדם, להשפיע ולחולל שינוי חיובי אצל אנשים.