פתח תפריט נגישות

להב – הצהרת נגישות

להב פיתוח מנהלים מייחסת חשיבות רבה להתאמת אתר האינטרנט שלה לגולשים עם מוגבלויות, מתוך תפיסת עולם לפיה יש לאפשר לכל האנשים הזדמנות שווה ונגישות לשירות ולמידע ברשת האינטרנט, ובכך לאפשר חווית גלישה טובה ונוחה יותר.

אתר "להב" מתחייב לספק לקהל הרחב הגולש באתר תוכן נגיש ולכן אנחנו פועלים לעדכן ולהטמיע את כללי הנגישות, בהתאם לעקרונות תקן הנגישות ככל שניתן.

האתר מותאם לתקן הישראלי 5568 – ״קווים מנחים לנגישות תכנים באינטרנט״ ברמת הנגשה AA על בסיס 2.0  (WCAG) , מסמך הקווים המנחים של קונסורציום הרשת הכלל-עולמית (W3C).

כיצד ניתן לגלוש באתר בקלות?
1. ניתן לנווט קדימה באתר בעזרת כפתור ה- TAB . כדי לנווט אחורה יש ללחוץ על צירוף המקשים SHIFT + TAB.
2. לפני תפריט הניווט הראשי של האתר ישנו כפתור נסתר המופיע כאשר הוא מקבל את פוקוס המקלדת. לחיצה עליו תפתח חלון פופ-אפ. בתוך החלון יופיע התפריט של האתר. ניתן לסגור אותו בעזרת לחיצה על כפתור "ESC" במקלדת או בעזרת כפתור סגירה שנמצא בסופו. ניתן לנווט בתוכו גם בעזרת חצי המקלדת הקטנים (למעלה ולמטה).
3. בתפריט הראשי ניתן לנווט בעזרת TAB ו- SHIFT + TAB .
4. בתפריט הנגישות, ישנם כפתורים לשינוי גודל הכתב, כפתורים לשינוי צבעי האתר, לצורך הקלה בצפייה, הגדלת תצוגת האתר ב 200% , הדגשת קישורים, ביטול הנגישות באתר והגדרות נוספות.
5. כדי להקל על הזנת מידע בתוך טפסים באתר, קיים באתר כלי עזר ייעודי, המגדיל את הטקסט בזמן ההקלדה בתוך השדות בטופס. כלי העזר פועל כך שהוא נפתח ונסגר באופן אוטומטי כאשר נמצאים בתוך אחד מהשדות בטופס, ואינו מפריע כלל למילוי הטופס.
6. את תפריט הנגישות ניתן לסגור ולפתוח באמצעות 10F.

ניווט בין אזורים:
האתר מחולק לאזורים כגון אזור תוכן מרכזי או אזור תפריט צדדי. בתחילת כל אזור ישנה כותרת ברמה 5, המציינת את שמו של האזור אליו הגעתם. חלק מהכותרות הם לינקים המשמשים אתכם לדילוג מעל אותו אזור ובכך יסייעו לכם להגיע מהר יותר אל התוכן המבוקש. לדוגמה ישנה אפשרות לדלג מעל התפריט הראשי.

שימוש במקלדת עבור התאריכון :
1. מעבר מקלדת שמאלה – יזיז את הפוקוס ליום הקודם. הבחירה תעבור ליום האחרון של החודש הקודם, אם היום הנוכחי הוא הראשון בחודש.
2. מעבר מקלדת ימינה – יזיז את הפוקוס ליום הבא. הבחירה תעבור ליום הראשון של החודש הבא, אם היום הנוכחי הוא האחרון בחודש.
3. מעבר מקלדת למעלה – יזיז את הפוקוס לאותו היום בשבוע הקודם. בהמשך ההקלדה באותו כיוון, הבחירה תועבר לאותו היום בחודש הקודם.
4. מעבר מקלדת למטה – יזיז את הפוקוס לאותו היום בשבוע הבא. בהמשך ההקלדה באותו כיוון, הבחירה תועבר לאותו היום בחודש הבא.
5. PgUp יזיז את הפוקוס לאותו היום בחודש הקודם. אם התאריך אינו קיים, הבחירה תועבר ליום האחרון של אותו החודש.
6. PgDn יזיז את הפוקוס לאותו היום בחודש הבא. אם התאריך אינו קיים, הבחירה תועבר ליום האחרון של אותו החודש.
7. ctrl+ PgUp יזיז את הפוקוס לאותו היום בשנה הקודמת. אם התאריך אינו קיים, הבחירה תועבר ליום האחרון של אותו החודש.
8. ctrl+ PgUp יזיז את הפוקוס לאותו היום בשנה הבאה. אם התאריך אינו קיים, הבחירה תועבר ליום האחרון של אותו החודש.
9. Home יזיז את הבחירה ליום הראשון של אותו החודש.
10. End יזיז את הבחירה ליום האחרון של אותו החודש.
11. Tab/shift+ Tab אם התאריכון הוא במצב ניווט, הניווט בתאריכון יהיה באמצעות בחירה בכפתורים סגור/קודם/הבא. במקרה אחר, גש אל תיבות הטקסט שקשורות לבחירה בתאריכון.
12. Enter/Space פותח את תיבת הטקסט על מנת להזין תאריך רצוי.

חוקי ARIA:
במידה והנכם משתמשים בתוכנה להקראת מסך וטכנולוגיות מסייעות אחרות, דעו שבאתר זה הוטמעו חוקי ARIA העוזרים לפרש את תוכן האתר בצורה מדויקת וטובה יותר עבור אותם טכנולוגיות. כך שהטכנולוגיה בה הנכם משתמשים תציג בצורה מדויקת את משמעות האלמנטים הקיימים בדף.

הבהרה
אנו רואים בהנגשת האתר חשיבות עליונה, ועל כן עשינו ועודנו עושים מאמצים כדי לאפשר גלישה באתר נגיש עבור כל דפי האתר ולעמוד בהוראות הדין. אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות האתר ושירותי החברה וזאת לאור תפיסת העולם שלנו לאפשר שימוש באתר לכלל הציבור ובהתאם לדרישות החקיקה.

נתקלתם בבעיה? ספרו לנו!
אנחנו עושים את מירב המאמצים לשמור ולתחזק את האתר ברמה הטובה והנגישה ביותר.  יצוין כי למרות מאמצנו להנגיש את התוכן המוצג באתר, ייתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ומצאת ו/או נתקלת בקשיים בגלישה באתר ובנושא הנגישות בפרט, אל תהססו לדווח ולכתוב אלינו למייל [email protected]  כדי שנוכל לטפל בבעיה בדרך הטובה ביותר בבקשה צרפו פרטים מלאים ככל שניתן:
• תיאור הבעיה.
• סוג וגרסה של הדפדפן.
• מערכת הפעלה.
• סוג הטכנולוגיה המסייעת (במידה והשתמשתם).
• באיזה דף גלשתם?
• מהי הפעולה שניסיתם לבצע?
• אנחנו נטפל בבעיה ונחזור אליך בהקדם עם פרטים על טיפולה.

נגישות פיזית –

להב עושה כל שביכולתה בכדי להנגיש את משרדיה, אולמות הלימוד ומתחתמי הכיבוד שעומדים לרשות המשתתפים בתכניות השונות. מידע על אמצעי הנגישות השונים הקיימים באוניברסיטת ת"א והמתחמים השונים ניתן למצוא כאן >>