ניוזלטר להב, ספטמבר 2012

ניוזלטר להב, ספטמבר 2012

 שנה טובהאנו מאחלים לך שנה של התפתחות אישית ומקצועית, שנה של הצלחה עסקית וניהולית, שנת יצירה והתחדשות.

שנה טובה.

 

 
 
הודעתי לכולם, ב-12/9 אני באוניברסיטה... 

הודעתי לכולם, ב-12/9 אני באוניברסיטה...
אנו מזמינים אותך להגיע לאוניברסיטה, להרצאה של פרופ' אורלי יחזקאל בנושא גלובליזציה - עולם של הזדמנויות ואיומים - על המורכבות של המערכת הגלובלית, השחקנים השונים שמתחרים בה, והאתגרים הניהוליים העומדים בפני חברות גלובליות. בנוסף, במהלך הערב יתקיימו שיחות ייעוץ אישיות, להיכרות עם התוכניות ולהבנה כיצד הן נותנות מענה ליעדים ולרצונות שלך.
12 בספטמבר, 16:00-19:00

 
 
 
 
 
בוא לבדוק האם אתה יודע, מה שאתה חושב שאתה יודע... 

בוא לבדוק האם אתה יודע,
מה שאתה חושב שאתה יודע...
 

לקראת פתיחת תוכניות הניהול החל מאוקטובר 2012, כתבו המנהלים האקדמיים של להב שאלות העוסקות בעולמות תוכן בניהול בהם להב מתמחה.
התשובות לשאלות אלו, עשויות להפתיע אותך.

השב לשאלות ואולי תזכה להשתתף בתוכנית ניהול לבחירתך - מתנה*

*בכפוף לתקנון
   

 
    
  
 
ניתוח דוחות כספיים והערכת שווי חברות 

ניתוח דוחות כספיים והערכת שווי חברות
כלים לניתוח דוחות כספיים ולהבנת העקרונות המנחים בביצוע הערכת שווי חברות

ניהול אקדמי: ד"ר איתי קמה"...אני מקפיד שהמנהלים המשתתפים בתוכניות יבינו את המהות הכלכלית של המידע הגלום בדוחות הכספיים, ולא יסתפקו בהכרת ההיבטים הטכניים. כפועל יוצא מכך, הדיונים בין משתתפי התוכנית במהלך המפגשים יוצרים עניין ניכר. הדיונים עוסקים גם באופן בו המספרים המוצגים בדוחות הכספיים נגזרים מהערכות ומאומדנים הנתונים לשיקול דעתן של החברות, ורחוקים מלהיות מדע מדויק. אני חש סיפוק רב כאשר כבר במהלך הקורס המשתתפים משתפים אותי בכך שהם מיישמים במקומות עבודתם כלים שרכשו בתוכנית. כך לדוגמה, מנכ"ל של אחד המשרדים הממשלתיים ציין בפני כי החומר הנלמד בקורס מהותי עבורו כרגולטור האחראי לאופן פעילותן של חברות משפיעות במשק הישראלי, ודירקטורית מחברה מובילה במשק תיארה בפני כיצד יישמה את הנלמד בישיבת דירקטוריון, במהלכה הועלתה על ידה לדיון בעיה מהותית, שהשתקפה בדוחות החברה.
בעיני חשבונאות הוא תחום יצירתי ומרתק מאין כמוהו, ואני שמח שבמהלך התוכנית גם המנהלים, שלא סברו כך מראש, משתכנעים".

ד"ר קמה, חבר הסגל האקדמי הבכיר בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת ת"א, החוג לחשבונאות, שימש כמרצה אורח ב-London Business School. תחומי המחקר שלו כוללים: תפקידו של המידע חשבונאי בשוקי ההון, ניתוח דוחות כספיים, מניפולציות בדיווח חשבונאי והערכות שווי. 
פתיחה: 6 בנובמבר.

 

  
  

 

  
Health Care Technological Innovation   

Health Care Technological Innovation
Knowledge and tools for building leading Israeli life science companies 

ניהול אקדמי: ד"ר בני זאבי"...תעשיית מדעי החיים בישראל היא תעשייה צעירה ולמרות זאת זכתה להכרה בינלאומית. לאחר יותר מעשור של הבשלה ממחקר אקדמאי לפיתוח מוצרים, אין ספק כי התעשייה נמצאת לקראת עשור של פריצת דרך ושגשוג. מעולם לא היו מספר כה רב של חברות ישראליות בשלבים מתקדמים של ניסויים קליניים ועל סף קבלת אישורים רגולטורים למסחור. אחד מצווארי הבקבוק של התעשייה הוא העדר משאבי ניהול מנוסים, מסיבות מגוונות. המחסור במנהלים מנוסים מהווה בעיני מכשול ליישום הפוטנציאל העצום המצוי בתעשייה זו.

לאור זאת יזמתי את הקורס. העקרונות שהנחו אותי בבנייתו: הנושאים- מעשיים תוך שימוש נרחב במקרים אמיתיים להמחשה, המרצים- מהמובילים בעולם בתחומם ורמת הקורס תשתווה לקורסים המובילים בעולם. לאחר חמישה מחזורים בהם השתתפו 170 מנהלים, אני חש סיפוק רב שהקורס משיג את מטרותיו כפי שמתבטא בתגובות המשתתפים והמרצים הבינלאומיים, על הגשמת והצלחת החזון, על היכולת להשפיע ולשפר את דור המנהלים הבא של תעשיית מדעי החיים בישראל ובכך להוסיף נדבך צנוע למצוינות תעשיית מדעי החיים..." 

ד"ר זאבי, שותף מנהל ב- DFJ Tamir Fishman Venture and DFJ Tel Aviv Venture Partners ומוביל את השקעות הקרן בתחומי מדעי החיים וקלינטק. פעיל בתעשיית מדעי החיים הישראלית ומשמש כיו"ר משותף של איגוד הטכנולוגיות המתקדמות בישראל (IATI).
מועד: 26-28 בנובמבר

  
  

 

  
     
 
 
הגיעה העת לדירקטורים חדשים   הגיעה העת לדירקטורים חדשים
החברות לא ממהרות להיערך להמלצות של ועדת הריכוזיות. חבל, יש מועמדים רבים שראויים להשתלב בדירקטוריונים. רו"ח איריס שטרק, מרצה בתוכנית דירקטורים בלהב, על השינוי הצפוי במעגל הדירקטורים במשק בעקבות המלצות ועדת הריכוזיות.
  
 
    
ניתן לקצר ניתוחים בכ-20 דקות בממוצע ולהקטין משמעותית את הטעויות המתרחשות במהלכם     ניתן לקצר ניתוחים בכ-20 דקות בממוצע ולהקטין משמעותית את הטעויות המתרחשות במהלכם 
מחקר חדש של פרופ' פיטר במברגר מהפקולטה לניהול, יחד עם ד"ר דנה ושדי וד"ר מרים ארז, מגלה כי קיום תחקירים ע"י צוותי חדר הניתוח, משפר ביצועים בצוותים עתידיים אליהם יצטרפו
 
    
הבוס הציע לכם רילוקיישן? תחשבו טוב לפני שאתם מסכימים   הבוס הציע לכם רילוקיישן? תחשבו טוב לפני שאתם מסכימים
האמונה ששהות מעבר לים מייצרת בסיס להצלחה מקצועית עתידית, מתנפצת אל מול סלע המחקר. ד"ר כרמית תדמור, מהפקולטה לניהול מסבירה מדוע לא כולם ירוויחו מרילוקיישן ומה צריך לעשות כדי לנצל את התקופה להתפתחות מקצועית ואישית. 
 
    
לקחת את ההגה בידיים ולצאת אל מסלול ההצלחה....    

לקחת את ההגה בידיים ולצאת אל מסלול ההצלחה....
שרה ארבל, מרצה בתוכנית ניהול קריירה, על שני המסלולים העיקריים האפשריים בחיינו, מסלול של עבודה ומסלול של בניית קריירה. מה המאפיין כל אחד ממסלולים אלו וכיצד מבצעים את הבחירה?