ניוזלטר להב, אוקטובר 2012

ניוזלטר להב, אוקטובר 2012

בימים אלו נפתחות תוכניות הניהול הראשונות לשנה האקדמית תשע"ג.
אנו מזמינים אתכם להשתתף בתוכניות הניהול,
ולהודיע לכולם: פעם בשבוע אני באוניברסיטה

לימודים נעימים

  

  
 
תכניות הנפתחות באוקטובר-נובמבר  

תוכניות הנפתחות באוקטובר-נובמבר
 ניהול השיווק, ניהול אקדמי: ד"ר מאיר קרלינסקי
 ניהול פיננסי, ניהול אקדמי: ד"ר אתי אינהורן
 ניתוח דוחות כספיים, ניהול אקדמי: ד"ר איתי קמה
 ניהול אסטרטגי, ניהול אקדמי: אודי אהרוני
 ניהול עסקי בנדל"ן, ניהול מקצועי: גיל גבע, יו"ר ומנכ"ל קבוצת תדהר
 תוכנית ליזמים במדעי החיים, ניהול אקדמי: ד"ר בני זאבי,
  פרופ' שמעון בנינגה

 
  

 

 
הודעתי לכולם, ב-6/11 אני באוניברסיטה 

הודעתי לכולם, ב-6/11 אני באוניברסיטה
אנו מזמינים אתכם להגיע לאוניברסיטה לשיחות ייעוץ עם המנהלים האקדמיים של תוכניות הניהול, להיכרות עם התוכניות ולהבנה כיצד הן נותנות מענה ליעדים ולרצונות שלכם. במהלך הערב תתקיים גם הרצאה של ד"ר שושי חן בנושא נכנסים ברגל ימין: אתגרים וכלים לכניסה לתפקיד ניהולי חדש.
6 בנובמבר, 16:00-19:00,

 
  

 

 
בוא לבדוק האם אתה יודע, מה שאתה חושב שאתה יודע...  

בוא לבדוק האם אתה יודע,
מה שאתה חושב שאתה יודע...
 
השב לשאלות העוסקות בעולמות תוכן מגוונים בניהול, שנכתבו על ידי המנהלים האקדמיים של להב, ותשתתף בהגרלה לתוכנית ניהול לבחירתך - מתנה*

*בכפוף לתקנון

 

 
 
 
  
 
ניהול משא ומתן: מתיאוריה ליישום 

ניהול משא ומתן: מתיאוריה ליישום
כלי חשיבה חדשים לניהול משא ומתן באופן מקצועי ושיטתי במצבים מגוונים

ניהול אקדמי: פרופ' אמירה גלין: "רבים נוטים לחשוב כי ניהול משא ומתן הוא תהליך אינטואיטיבי או לחליפין כשרון מלידה, המאפשר לנהל בהצלחה משאים ומתנים... ...אם כך מדוע משאים ומתנים רבים כל כך מסתיימים ב"פיצוץ" וללא הסכם?
בעשורים האחרונים, בעיקר עם קריסתה של תפיסת הסמכות והמרות, הפך המשא ומתן לכלי עיקרי בניהול ופתרון סכסוכים. חובבנות אינטואיטיבית יכולה להיות הרת אסון ודווקא בתקופות של משברים הופך תפקידם של מנהלי משא ומתן לתפקיד קריטי והלימוד וההתמקצעות בתחום הם הכרח.
כמנהלת האקדמית של הקורס המתנהל בלהב כבר יותר מעשור, אני מרגישה כתורמת רבות למשתתפים בקורס, שבין בוגריו אנשי עסקים, נושאי משרות בכירות במגזר הציבורי, אנשי צבא ומשטרה בכירים, מנהלים בכירים, עורכי דין , רואי חשבון פרופסורים ובעלי תואר ד"ר בתחומים שונים..."
.

פרופ' גלין חוקרת, מרצה ועוסקת בייעוץ ובפעילות ציבורית בתחום ניהול משא ומתן, פרסמה ספרים ומאמרים רבים, ביניהם: "דינאמיקה של משא ומתן - מתיאוריה ליישום", וכן "משא ומתן – המימד החבוי"  
פתיחה: 22 בינואר 2013

 
    
ייעוץ ארגוני 

ייעוץ ארגוני
מיומנויות לביצוע תהליכי ייעוץ פנים ארגוני אפקטיביים, ברי השפעה ומחוללי שינוי

ניהול אקדמי: פרופ' מינה וסטמן: "ארגונים בני זמננו מתמודדים עם מציאות מורכבת היוצרת צורך ביעוץ פנים ארגוני גם בארגונים המעסיקים יועצים ארגונים חיצוניים. היעוץ הארגוני הפנימי יכול להיות תפקידם של מנהלי משאבי אנוש, מנהלי הדרכה ובעלי תפקידים דומים. כמו כן הוא יכול גם להיות חלק מתפקידיו של המנהל או לסייע לו להבין את התחום בכדי לנהל את היועץ הפנימי.
יועץ פנים ארגוני מקצועי מודע לצרכים העסקיים והארגוניים ולמערכת השיקולים שבתוכה פועלת ההנהלה ולכן יכול להיות שותף משמעותי לתהליכי קבלת ההחלטות.
כיועץ פנים ארגוני, עשוי המנהל ליזום או להניע ייעוץ ארגוני ביחידתו, או לקבל על עצמו תפקיד בתהליך הייעוץ, כגון תפקיד של ליווי או חניכה של פרט או צוות. בכל המקרים, הוא יידרש להבין את תהליכי הייעוץ השונים, לקיים ממשקים פוריים עם יועצים, ולאפשר לארגון לקבל ערך מוסף אמיתי מהייעוץ.
הקורס ביעוץ פנים ארגוני מתמקד בפתוח זהותם של המשתתפים כיועצים פנים ארגוניים, מקנה להם מיומנויות ביעוץ לפרט, לקבוצה ולארגון, מלמד אותם להיות צרכנים יעילים של יעוץ ארגוני בארגונים שלהם ומאפשר להם התנסות ביעוץ ארגוני (פרקטיקום) בליווי צמוד..."

פרופ' וסטמן עוסקת במחקר והוראה בתחומים של לחץ בעבודה, אי בטחון תעסוקתי ואבטלה. ניסיונה המקצועי כולל עבודה כיועצת ארגונית, יעוץ וליווי פרויקטים, חברות בדירקטוריונים ועמידה בראש ארגונים וולונטריים.   
פתיחה: 2 בדצמבר 2012 

 
  
 
 
המהלך האסטרטגי ה-15    

Save The Date, המהלך האסטרטגי ה-15
כנס המהלך האסטרטגי הקרוב יעסוק בנושא "השבחת חברות". 
בין ה
משתתפים: יאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים; פרופ' אשר טישלר, דקאן הפקולטה לניהול; Dr. Allegre Hadida, אוניברסיטת קיימברידג'; מאיר ניסנזון, לשעבר מנכ"ל IBM; דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים; יוסי שירן, מנכ"ל אבן קיסר; אודי אהרוני, מנכ"ל להב; יואל אסתרון, מו"ל כלכליסט; אריאל הלפרין, שותף מייסד קרן טנא; יובל כהן, שותף מייסד קרן פורטיסמו.
יום ד', 21 בנובמבר, 16:30-20:00, אולם ליאון, הפקולטה לניהול, אוניברסיטת תל-אביב.
  

 
    
  מועדון הדיבייט העסקי - פתיחת השנה הרביעית מועדון הדיבייט העסקי - פתיחת השנה הרביעית
בחיי היומיום ככלל ובעולם העסקי התחרותי בפרט, לצד הצורך להבין את המסר, עומדים החשיבות וההכרח לדעת כיצד להעבירו בחדות, ביעילות ובמהירות.
הפקולטה לניהול מזמינה את בוגרי להב להירשם למועדון הדיבייט העסקי של רקנאטי ובכך לקבל הזדמנות ייחודית להכיר ולזהות את הדרך והשיטות לשכנוע האחר, לאורך הסמסטר הקרוב.
הטמעת הכלים נעשית באמצעות שיטת הדיבייט התחרותית במקביל לסימולציות ומשחקי-תפקיד מעולם העסקים בהנחיית שלושה מנחים מקצועיים מובילים בתחומם.
יום ה', 1 בנובמבר 
 
    
      
   
 
  
     
 
 
דיוור ישיר מטעם ל.ה.ב (1992) לימודי הכשרה בניהול בע"מ
קרית האוניברסיטה, רמת אביב, תל אביב 69978 מאגר 1053141 ת.ד 39010 טל: 03-6406626, פקס: 03-6436189

-