ניוזלטר להב, נובמבר 2012

ניוזלטר להב, נובמבר 2012
  
 
הודעתי לכולם, מחר אני באוניברסיטה  

הודעתי לכולם, מחר אני באוניברסיטה
שיחות ייעוץ עם המנהלים האקדמיים של תוכניות הניהול, להיכרות עם התוכניות ולהבנה כיצד הן נותנות מענה לצרכים ולרצונות שלכם. במהלך הערב תתקיים גם הרצאה של ד"ר שושי חן - "נכנסים ברגל ימין: אתגרים וכלים לכניסה לתפקיד ניהולי חדש".
6 בנובמבר, 16:00-19:00,

 
   

 

 
 תכניות הנפתחות במהלך החודשים נובמבר-דצמבר 

תוכניות הנפתחות במהלך החודשים נובמבר-דצמבר:
ניתוח דוחות כספיים, ניהול אקדמי: ד"ר איתי קמה
פסיכולוגיה חיובית, ייעוץ אקדמי: פרופ' אורן קפלן,
  ד"ר יעל ישראל-כהן

▪ ניהול אסטרטגי, ניהול אקדמי: אודי אהרוני
▪ ניהול עסקי בנדל"ן, ניהול מקצועי: גיל גבע, יו"ר ומנכ"ל קבוצת תדהר
▪ תוכנית ליזמים במדעי החיים, ניהול אקדמי: ד"ר בני זאבי,    
  פרופ' שמעון בנינגה
ייעוץ ארגוני, ניהול אקדמי: פרופ' מינה וסטמן,
  ניהול מקצועי: אילון סלייטר
מדיניות תגמול והטבות, ניהול אקדמי: פרופ' משה צבירן
ניהול תרבות ואמנות, ניהול אקדמי: פרופ' אורלי יחזקאל,
  ניהול מקצועי: נעמי בלוך-פורטיס
דירקטורים ונושאי משרה בכירים בתאגידים,
 
ניהול אקדמי: פרופ' יוסף גרוס
יועצים לניהול ולאיכות
, ניהול אקדמי: ד"ר אלכס קומן,
 
ניהול מקצועי: אורי יברכיהו    

 
  

 

 
בוא לבדוק מה אתה יודע!
 
   
 
 ניהול עסקי בנדל"ן  

ניהול עסקי בנדל"ן
חזית הידע בניהול נדל"ן, כלים ופתרונות חדשים בתחום

ניהול מקצועי: גיל גבע, יו"ר ומנכ"ל קבוצת תדהר: "...ייזום והקמת פרויקט נדל"ן ממוצע, אורכת כ-5-10 שנים. בתקופה זו הסביבה העסקית משתנה חליפות: משברים כלכליים, תקופות שגשוג, שינויים ברמות הביקוש וההיצע, רגולציה, תקנים ובטעמיו ודרישותיו של הלקוח. כמנהל חברה אשר יוזמת ובונה, אני סבור כי המפתחות לניהול עסקי נכון הינם ראיית התמונה הגדולה מחד וירידה לפרטי הפרטים מאידך, קיומם של תהליכים סדורים ומובנים בכל תחומי הפרויקט והחשוב מכל – שמירה על רמת אינטגרציה גבוהה בין התהליכים, הגורמים ובעלי העניין בפרויקט.
איכותו של פרויקט ורווחיותו, כמו גם של החברה כולה, נשענים על ניהול תהליכים איכותי לאורך זמן. על מנת להשיג את כל אלו - נדרשים המנהלים בענף להבנה וידע רב בתחום.
תוכנית ניהול עסקי בנדל"ן בלהב מאפשרת למנהל להכיר ולהבין את כל התחומים הנוגעים לייזום פרויקט בנדל"ן, ולניהול חברה העוסקת בתחום, תוך מתן דגש על ניהול התהליכים בסביבה משתנה ובתנאי אי וודאות...".

גיל גבע, מנכ"ל ויו"ר קבוצת תדהר. מייסד הקבוצה, אחראי על הניהול, הפיתוח העסקי והייזום של קבוצת תדהר. פתיחה: 26 בנובמבר.

 
    
 סדנת מנהלים: יישום אסטרטגיה עסקית 

סדנת מנהלים: יישום אסטרטגיה עסקית
מתודולוגיות מתקדמות להשגת אופטימיזציה של תהליכים עסקיים

ניהול אקדמי: פרופ' גד אלון, Kellogg, Northwestern University: "...מניסיוני, בעבודה עם חברות בכל העולם, אחת הבעיות העיקריות שמובילות לכישלון אסטרטגיות, שעל פניהן נראות נכונות, היא חוסר היכולת לקשור בין הצד האסטרטגי ארוך הטווח והצד היישומי. חברות מקדמות אסטרטגיות אשר ישומן יקר מידי בהינתן משאביהן ומצד שני חברות נכשלות כאשר האנשים האמונים על מימוש הצד התפעולי אינם מבינים את האסטרטגיה עד סופה.
הסדנה פותחה במיוחד עבור מנהלים בכירים המחפשים אחר דרכים אפקטיביות ופרקטיות ליישום של האסטרטגיה הארגונית באמצעות מתודולוגיות מתקדמות של ניהול תהליכים ארגוניים. הסדנה תסייע למנהלים בכירים לייבא עקרונות של מנהיגות וכלים ניהוליים חדשניים לארגונם, תוך שימת דגש על שיפור ביצועים, הגברת איכות תוצרים, מיקסום האפקטיביות והורדת עלויות..."

פרופ' אלון, חבר סגל בבית הספר למנהל עסקים Kellogg, Northwestern University. מומחה בניהול התפעול, ניהול השירות ותהליכי קבלת החלטות. משמש כיועץ בכיר לחברות גלובליות דוגמת פפסי, ג'נרל מוטורס, אל על ועוד.  מועד: 18-19 בפברואר 2013.

 
    
  
 
 
השבחת חברות - המפגש ה-15 של המהלך האסטרטגי  

השבחת חברות - המפגש ה-15 של המהלך האסטרטגי,
21 בנובמבר

משתתפים: יאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים; פרופ' אשר טישלר, דקאן הפקולטה לניהול; Dr. Allegre Hadida, אוניברסיטת קיימברידג'; מאיר ניסנזון, לשעבר מנכ"ל IBM; דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים; יוסי שירן, מנכ"ל אבן קיסר; אודי אהרוני, מנכ"ל להב; יואל אסתרון, מו"ל כלכליסט; אריאל הלפרין, שותף מייסד קרן טנא; יובל כהן, שותף מייסד קרן פורטיסמו. יום ד', 21 בנובמבר, 16:30-20:00. 

  
  

 

  
  מהגששים למדפים - ניתוח המהלך השיווקי של שטראוס בשוק הוופלים 

מהגששים למדפים - ניתוח המהלך השיווקי של שטראוס בשוק הוופלים, 14 בנובמבר
הזמנה להרצאה של שי חגואל, מנהל שיווק השוקולד והמאפה בחטיבת תענוג והנאה בשטראוס, במסגרת תוכנית ניהול השיווק. 14 בנובמבר, 19:00-20:15. מספר המקומות מוגבל

  
  

 

  
 כנס פורום MIT בשבוע היזמות העולמי כנס פורום MIT בשבוע היזמות העולמי, 14 בנובמבר
בכנס, שיעסוק בנושא יזמות פורצת דרך, יוזמה חוצה גבולות, יתארחו הזוכים בפרס ראש הממשלה ליזמות ולחדשנות 2011: ג'ימי לוי ואינס סעיד, Galil Software; אביחי קרמר, פרס לחיים; אבי בוזגלו-יורש, Geomine; קרן ליבוביץ', שחיינית פרלימפית. בנוכחות היועץ הכלכלי של שגרירות ארה"ב בישראל, מר רוברט פורדן. בהנחיית אלה מטלון, מנכ"ל פורום MIT ויו"ר שבוע היזמות יום ד', 14 בנובמבר, 16:30-20:00.