ניוזלטר להב, דצמבר 2012

ניוזלטר להב, דצמבר 2012
  
 
 הזמנה לערב עיון: המהפכה בשכר הבכירים לאור תיקון 20 לחוק החברות 

הזמנה לערב עיון: המהפכה בשכר הבכירים לאור תיקון 20 לחוק החברות, 19 בדצמבר 2012 
מרכזים אקדמיים: פרופ' יוסף גרוס ופרופ' משה צבירן
פתיחה: פרופ' יעקב נאמן, שר המשפטים, בין המשתתפים: ח"כ דוד רותם, רו"ח דורון תלם, גב' ענת גואטה, פרופ' יאיר אורגלר, עו"ד דוד חודק, מר דן פרופר ורו"ח איריס שטרק.

בשיתוף

יום ד', 19 בדצמבר, 16:30-20:30, אולם ליאון, הפקולטה לניהול. ההשתתפות בעלות 150 ש"ח. 20% הנחה לבוגרי להב ולבוגרי הפקולטה לניהול. ההרשמה כוללת חניה חינם באוניברסיטה.
לפרטים ולהרשמה

 
  

 

 
 חידון המנהלים של להב  

חידון המנהלים של להב
תודה למאות המנהלים שהשתתפו בחידון המנהלים של להב במהלך החודשיים האחרונים וברכות לזוכה, שיהנה מהשתתפות באחת מתוכניות הניהול של להב לבחירתו.

 
  

 

 
 להב מארחת משלחת שלישית מהעיר ננג'ינג שבסין 

להב מארחת משלחת שלישית מהעיר ננג'ינג שבסין
משלחת שלישית של אנשי ממשל ואנשי עסקים בכירים ממחוז ננג'ינג שבסין התארחה בלהב במהלך חודש אוקטובר. המשלחת הגיעה ללהב, בעקבות ההצלחה של שתי המשלחות הקודמות, כדי ללמוד על יזמות וחדשנות ישראלית.

 
 
 
   
 
 ניהול תרבות ואמנות  

ניהול תרבות ואמנות
ניהול מוסדות תרבות ואמנות בעידן הגלובלי  

ניהול אקדמי: פרופ' אורלי יחזקאל, ניהול מקצועי: נעמי בלוך-פורטיס

התחזקות מגמת הגלובליזציה בעשורים האחרונים, משפיעה לא רק על הסקטור העסקי, אלא גם באה לידי ביטוי בתנועה הולכת וגדלה של תוצרים תרבותיים מחוץ ומעבר לגבולות הלאום.
הסיכוי והסיכון שיוצרים תהליכי הגלובליזציה ההולכים ומתחזקים  יעמדו השנה במרכז השיח של התוכנית לניהול תרבות ואמנות. התוכנית תפגיש את הלומדים לא רק עם תחומי ניהול בסיסיים כמו: אסטרטגיה, ניהול באי וודאות, שיווק, גיוס משאבים, ניהול צוותים והכנת תכניות עסקיות, אלא גם נעסוק בהבנת תהליכי הגלובליזציה, ובניתוח ההזדמנויות והאיומים הנובעים מהם ומשפיעים על המגזר התרבותי.

פתיחה: 21 בדצמבר 2012, 21 מפגשים, ימי ו', 08:30-12:45

 
    
 יועצים לניהול ולאיכות 

יועצים לניהול ולאיכות
הכשרת יועצים לשיפור תהליכים ולהכנת ארגונים להקמה וליישום מערכות ניהול איכות, בשיתוף מכון התקנים הישראלי

ניהול אקדמי: ד"ר אלכס קומן, ניהול מקצועי: אורי יברכיהו

תוכנית יועצים לניהול ולאיכות היא התוכנית היחידה מסוגה בארץ, המשלבת נושאי ניהול ותורות ייעוץ עם ידע מעמיק בתחום מערכת ניהול איכות. התוכנית מקנה כלים ליועצי איכות חיצוניים ולמנהלי איכות מתוך הארגון לשם הפיכתם לסוכני שינוי בארגונים, תוך ראייה כלל ארגונית ותהליכית ומחויבות אתית וחברתית. התוכנית מקנה ידע אקדמי בניהול ובאסטרטגיה, בפיתוח מיומנויות להתערבות ייעוצית וביישום של ניהול איכות בארגונים.

"תוכנית חדשנית ומיוחדת במינה התורמת רבות לעוסקים בתחום האיכות" רוני אסרף, מנהל, PBC טכנולוגיות בע"מ

"החומר מועבר ע"י מרצים מיומנים ומקצועיים. הלימוד פתח לי אופק חדש בייעוץ ISO" רן פרייז, יועץ, יעד ניהול

פתיחה: 30 בדצמבר 2012, 18 מפגשים, ימי א', 14:00-19:45

 
    
 תכניות נוספות הנפתחות בקרוב  

תוכניות נוספות הנפתחות בקרוב
דירקטורים ונושאי משרה בכירים בתאגידים, 18 בדצמבר 2012
ניהול אקדמי: פרופ' יוסף גרוס
ניהול משא ומתן: מתיאוריה ליישום, 29 בינואר 2013
ניהול אקדמי: פרופ' אמירה גלין
דיני עבודה והשפעותיהם על הארגון, 5 בפברואר 2013
ניהול אקדמי: פרופ' גיא מונדלק

מנהיגות: כלים יישומיים למובילות עסקית, 6 בפברואר 2013
ניהול אקדמי: ד"ר יובל קליש

 
    
  
 
 
  הזמנה למפגש פתיחה בתוכנית ניהול תרבות ואמנות והקרנת הסרט "כלים שלובים" 

הזמנה למפגש פתיחה בתוכנית ניהול תרבות ואמנות והקרנת הסרט "כלים שלובים", 21 בדצמבר
במרכז השיח של תוכנית ניהול תרבות ואמנות השנה יעמדו תהליכי הגלובליזציה המתחזקים והשפעותיהם על התחום. ברוח זו, מפגש הפתיחה של התוכנית יוקדש להרצאה בנושא "גלובליזציה – עולם של הזדמנויות ואיומים" שתועבר על ידי פרופ' אורלי יחזקאל, המנהלת האקדמית של התוכנית, ולאחריה נקרין את הסרט "כלים שלובים", סרט הבכורה של היוצרים הישראלים ירון זילברמן ותמר סלע, שכובש את בימות ניו יורק ועושה דרכו לרחבי העולם. לאחר הסרט, נקיים שיח עם יוצריו, בהנחייתה של הגב' נעמי בלוך-פורטיס, המנהלת המקצועית של התוכנית, ונשמע על ההזדמנויות והאיומים שמציגה הגלובליזציה לתעשיית הקולנוע. 

מספר המקומות מוגבל. ההשתתפות כרוכה בהרשמה מראש.

  
     
 מהגששים למדפים - ניתוח המהלך השיווקי של שטראוס בשוק הוופלים  מהגששים למדפים - ניתוח המהלך השיווקי של שטראוס בשוק הוופלים, 24 בדצמבר
הזמנה להרצאה של שי חגואל, מנהל שיווק השוקולד והמאפה בחטיבת תענוג והנאה בשטראוס, במסגרת תוכנית ניהול אסטרטגי.
24 בדצמבר, 19:00-20:15. מספר המקומות מוגבל.
 
 
  
     
  

  

  

 

  
הכה את המומחה 

הכה את המומחה
"שיעור מס׳ 1 במיתוג וניהול מותגים - כשאתה בונה מותג, אתה מבטיח הבטחה. הצרכן הופך לביקורתי יותר, ואם לא תמלא את ההבטחה - הוא יצביע בארנק במקרה הטוב ויתנקם במקרה הרע ..." ד"ר לירז לסרי, מנהלת אקדמית של תוכנית שיווק ברשתות חברתיות ובערוצים דיגיטליים, על מומחים, מותגים ויאיר לפיד.

  
     
  היכן שיש אנשים - יש טעויות 

היכן שיש אנשים - יש טעויות
ההתלהמות האינסופית נגד חברת החשמל, הטענות לפיהן "חברת החשמל טעתה והציבור ישלם את מחיר ה-1.4 מיליארד שאבדו" – אין להם כל הצדקה והגיע הרגע להבהיר זאת בראש חוצות. רו"ח איריס שטרק, שותפה-מנהלת בשטרק את שטרק, דירקטורית בחברות ומרצה בתוכנית דירקטורים ונושאי משרה בכירים בתאגידים בלהב, על הטעות בתזרים המזומנים בחברת החשמל.

  
     
 "למנהל טוב מרכיב מכריע בהצלחת הנפקה" "למנהל טוב מרכיב מכריע בהצלחת הנפקה"
ראיון בכלכליסט עם ד"ר דפנה ארליך מהפקולטה לניהול, אשר בחנה 140 הנפקות בבורסה האמריקאית ומצאה שבחברות עם הנהלה איכותית ויציבה, שבהן המנכ"ל דומיננטי ומרוויח שכר גבוה משמעותית לעומת שאר המנהלים, מזנקים סיכויי ההנפקה.
  
     
 ממשלת הנשים הראשונה ממשלת הנשים הראשונה
נעמי בלוך פורטיס, מנהלת מקצועית של תוכנית ניהול תרבות ואמנות והמנהלת בדימוס של להקת המחול "בת שבע" יכולה להביא לעולם התרבות הישראלי את המעוף, היצירתיות והממון שחסרים בו. לקראת הבחירות הקרובות, אתר סלונה מציג את שרת התרבות הבאה שלו.