ניוזלטר להב, דצמבר 2011

 

ניוזלטר להב, דצמבר 2011
להב פיתוח מנהלים 

בניוזלטר הזה אנו מחדשים עם שתי סדרות של תכנים בנושאי אסטרטגיה. הראשונה, סדרת מאמרים על יישום אסטרטגיה במסגרת שיתוף פעולה בלעדי בין להב לחברת היישום האסטרטגי העולמית Palladium מיסודם של פרופ' רוברט קפלן וד"ר דיויד נורטון. השנייה, סדרת מאמרים של פרופ' בעז רונן בנושא יצירת ערך והשבחת חברות. שתי סדרות התכנים ילוו בקורסים ובסדנאות מנהלים.
קריאה נעימה. 

 
 
Lahav Network 

Lahav Network 
השירות החדש, Lahav Network, מאפשר לבוגרי תוכניות הניהול, לפרסם באתר להב מידע על הניסיון המקצועי ועל ההכשרה הפורמלית שרכשו. מידע זה מובא לעיונם של חברות וארגונים המעוניינים לגייס את בוגרי להב כדירקטורים, כיועצים או כמנהלים לטובת פעילות עסקית, ציבורית או התנדבותית. השירות מתאים במיוחד לבוגרי תוכניות המהוות הכשרה מקצועית כמו דירקטורים ונושאי משרה בתאגידים, ייעוץ ארגוני, יועצים לאיכות וניהול, ניהול תרבות ואמנות וכד'. 

 
 
 
המלצות ועדת הריכוזיות וההשלכות על תפקוד הדירקטוריון וועדת הביקורת 

המלצות ועדת הריכוזיות וההשלכות על תפקוד הדירקטוריון וועדת הביקורת, 5 בדצמבר, 18:45-20:00.
פאנל המתקיים במסגרת תוכנית דירקטורים ונושאי משרה בכירים בהשתתפות: פרופ' יוסף גרוס, המנהל האקדמי של התוכנית; עו"ד רם כספי; עו"ד (רו"ח) אסתר קורן; פרופ' עומרי ידלין; פרופ' שרון חנס. ההזמנה מיועדת לבוגרי תוכנית דירקטורים.

 
  
להרוויח היום מהעתיד 

להרוויח היום מהעתיד, 18 בדצמבר, 16:00-20:15
ניהול השקעות הוא הבנה של העתיד. אלו ענפים יתפתחו? מהם הטרנדים שיובילו בעתיד, ומיהן החברות שירוויחו מהן? אלו מניות צפויות לעלות? ומיהם העסקים שצפויים להיעלם? המפגש מתקיים במסגרת תוכנית ניהול השקעות - עידן המחר, בהנחיית חוקרת הטרנדים אילנית קבסה כהן והמנתח הטכני זיו סגל, שילמדו אתכם להסתכל אל העתיד ולתרגם את המבט להחלטות השקעה במניות.

 
 
 
 
יועצים לניהול ולאיכות 
יועצים לניהול ולאיכות 
ניהול אקדמי: ד"ר אלכס קומן; ניהול מקצועי: אורי יברכיהו

הכשרת יועצים לשיפור תהליכים ולהכנת ארגונים להקמה וליישום מערכות ניהול איכות.
"תוכנית חדשנית ומיוחדת במינה התורמת רבות לעוסקים בתחום האיכות" רוני אסרף, מנהל, PBC טכנולוגיות בע"מ
"החומר מועבר ע"י מרצים מיומנים ומקצועיים. הלימוד פתח לי אופק חדש בייעוץ ISO" רן פרייז, יועץ, יעד ניהול

פתיחה: 11 בדצמבר, 18 מפגשים, ימי א', 14:00-19:45 
 
 
ניהול תרבות ואמנות 

ניהול תרבות ואמנות 
ניהול אקדמי: פרופ' אורלי יחזקאל; ניהול מקצועי: נעמי בלוך פורטיס

בוגרי התוכנית משמשים בתפקידי מפתח כמנהלים-יזמים בסצנת התרבות המקומית או הבינלאומית וכמנהלים בארגוני תרבות במגזר הציבורי - מוסדי או הפרטי.
"מה שלמדתי בקורס עוזר ומסייע לי בכל יום מימי עבודתי" כתרי שחורי, מנכ"ל, קרן הקולנוע הישראלי
"מתברר שגם בתחום ניהול התרבות - פרקטיקה בלי תיאוריה לא עובדת. כלים שקיבלתי בקורס זה, אחרי כ- 30 שנים במקצוע, הפגישו בין הניסיון בפועל שיש לי, לשיטות ניהול עסקיות הכי מודרניות שניתן להעלות על הדעת" גד אורון, מבכירי המפיקים בישראל
לצפייה בסרטונים המציגים את התוכנית
פתיחה: 6 בינואר 2012, 21 מפגשים, ימי ו', 08:30-12:45 

 
 
ניהול סיכונים 

ניהול סיכונים 
ניהול אקדמי: בועז גלינסון
גישות וכלים לניהול מושכל של סיכונים פיננסיים ותפעוליים בארגונים ובחברות.
"התכנית הצליחה "להכניס סדר" בכל תחומי ניהול הסיכונים בכלל ובהקשרי "בזל 2" בפרט. תמהיל נכון בין מרצים ברמה גבוהה מעולם האקדמיה, עם אנשי פרקטיקה מתחום הבנקאות, תרם רבות להבנת הנושאים ולניתובם מהרמה המושגית ועד לרמת היישום" מיכאל מן, ראש צוות ביקורת עסקים, הבנק הבינלאומי
פתיחה: 12 בינואר, 8 מפגשים, ימי ה', 16:00-20:15

 
    
 סדנה מתקדמת בניהול פרויקטים 

סדנה מתקדמת בניהול פרויקטים
מנחה הסדנה: פרופ' אבי שטוב
פיתוח מיומנויות לתכנון, בקרה ושליטה בפרויקטים מורכבים. תהליך הלימוד בסדנה חדשה זו מתבסס על סימולציה ממוחשבת המדמה את סביבת העבודה הדינמית והאקראית והמאפשרת למשתתפים להתמודד באופן אינטראקטיבי ודינמי עם פרויקט מורכב.
מועד: 16-17 בינואר, 08:00-16:30

 
 
 
 
יצירת ערך והשבחת חברות 
יצירת ערך והשבחת חברות 
סדרת כתבות בנושאי יצירת ערך והשבחת חברות, שנכתבו על ידי פרופ' בעז רונן, מנהל אקדמי של סדנת המנהלים יצירת ערך והשבחת חברות. על מדדי ביצוע, בידול ופילוח, מכירות אבודות, קיצוץ פרויקטים ועוד.
 
 
מהי פילוסופיית הניהול האסטרטגי שלך? 
מהי פילוסופיית הניהול האסטרטגי שלך?
ד"ר דיוויד נורטון, שותף מייסד של חברת היישום האסטרטגי העולמית Palladium על ה-Balanced ScoreCard כתחום חשיבה ייחודי, ועל ענקית התרופות Merck שפיתחה תשתית לניהול אסטרטגיה חדשה, והגיעה להישגים משמעותיים.
 
 
"חלק ממסקנות ועדת הריכוזיות נבעו מהצורך לספק את מחאת רוטשילד" "חלק ממסקנות ועדת הריכוזיות נבעו מהצורך לספק את מחאת רוטשילד" 
פרופ' יוסף גרוס, מנהל אקדמי של תוכנית דירקטורים בריאיון לדה מרקר, על ועדת הריכוזיות, על השלכותיה על בעלי השליטה ועל האיזון בין בעלי השליטה לבין בעלי מניות המיעוט
 
 
יישום מיומנויות ייעוץ כחלק מעבודת המנהל 

יישום מיומנויות ייעוץ כחלק מעבודת המנהל
סיכום הרצאתה של שלי לב, מנהלת מקצועית של תוכנית ייעוץ ארגוני, במסגרת ערב הלקוחות שהתקיים לפני כחודש, על השימוש שעושים מנהלים בכלים ייעוציים לטובת צמיחת הארגון ולהובלת שינויים.

 
    
פרידה מאלי הורביץ ז"ל 

פרידה מאלי הורביץ ז"ל 
פרופ' זאב הירש, על מורשתו של אלי הורביץ, מורשת המתבטאת בפיתוח של שיווי משקל בר קיימא בין המרכיב הישראלי והמרכיב הבינלאומי של פעילות טבע ובהבנת המשמעות האופרטיבית של המושג חברה ישראלית גלובלית.

 
 
  
 
דיוור ישיר מטעם ל.ה.ב (1992) לימודי הכשרה בניהול בע"מ
קרית האוניברסיטה, רמת אביב, תל אביב 69978 מאגר 1053141 ת.ד 39010 טל: 03-6406626, פקס: 03-6436189