ניוזלטר להב, אוגוסט 2012

ניוזלטר להב, אוגוסט 2012

 

עם סיומה של השנה האקדמית אנו מודים לאלפי המנהלים שלמדו בתוכניות הניהול, מנהלים מהמגזר העסקי והציבורי, מאתרים של חברות גלובליות ברחבי העולם ומדרום מזרח אסיה. 

ולקראת פתיחת השנה הבאה, אנו מזמינים אתכם להיכנס לאתר להב ולבחור לעצמכם את התוכנית בה תשתתפו בשנה הבאה. הנרשמים במהלך אוגוסט ייהנו מהטבת רישום מוקדם וממנוי חצי שנתי לכלכליסט.

קיץ נעים ולהתראות לאחר החופשה.  

 

 
מנהלים אקדמיים ומקצועיים שהצטרפו ללהב  

מנהלים אקדמיים ומקצועיים שהצטרפו ללהב:
ד"ר לירז לסרי בתוכנית שיווק ברשתות חברתיות ובמדיה דיגיטלית: אסטרטגיות וכלים למנהלים; אילון סלייטר בתוכנית יעוץ ארגוני (לצידה של פרופ' מינה וסטמן); ועומרי גפן בתוכנית הכשרת מומחים לניהול שיתופי פעולה.

 
  

 

 
ניהול בארגוני בריאות  

ניהול בארגוני בריאות
מענה על האתגרים הניהוליים הייחודיים לארגונים במערכת הבריאות בשתי תוכניות חדשות: ניהול סיכונים ובטיחות הטיפול הרפואי בניהול ד"ר אודי קנטור וד"ר יוסי טל, ניהול אפקטיבי של מחקרים קליניים בניהול פרופ' משה לשנו ויהודית וקסלר. שתי תוכניות אלו מצטרפות לתוכניות להנהלות של בי"ח וקופ"ח ולתוכניות לרופאים ממגוון התמחויות שמתקיימות בלהב בשנים האחרונות. 

 
  

 

 
 ד"ר בני זאבי, מונה ליו"ר משותף של איגוד התעשיות המתקדמות (IATI) 

ד"ר בני זאבי, מונה ליו"ר משותף של איגוד התעשיות המתקדמות (IATI)
ד"ר בני זאבי הוא היוזם והמנהל האקדמי של התוכנית הבינלאומית ליזמים בתעשיית מדעי החיים שהמחזור השישי שלה יפתח בלהב בנובמבר 2012. איגוד התעשיות המתקדמות הוא ארגון הגג החדש של תעשיות מדעי החיים וההי-טק בישראל. 

 
 
 
 
ערב לקוחות 

ערב לקוחות, 12 בספטמבר, 16:00-19:00 
מוזמנים לערב מי שמתלבטים באיזו תוכנית ללמוד, ומעוניינים לטעום מהתכנים, להתרשם ולהכיר. נקיים שיחות ייעוץ אישיות עם צוות להב והרצאה בנושא גלובליזציה - עולם של הזדמנויות ואתגרים ניהוליים שתועבר על ידי פרופ' אורלי יחזקאל, המנהלת האקדמית של תוכניות פיתוח הנהלות בכירות בלהב. 

 
    
  
 
דירקטורים ונושאי משרה בכירים  

דירקטורים ונושאי משרה בכירים
דרכי ניהול והתמודדות עם האתגרים בעבודת הדירקטוריון והאחריות האישית של נושאי המשרה

ניהול אקדמי: פרופ' יוסף גרוס: "... מרבית הפעילות העסקית במשק מתבצעת באמצעות מאות אלפי חברות בע"מ, חברות אלה מנוהלות על ידי דירקטוריונים וכל מי שמקבל על עצמו את תפקיד הדירקטור חייב להכשיר עצמו לתפקיד. אין זה תפקיד חובבני, עליך להיות מודע להוראות החוק, לכללי החשבונאות המשתנים, לדרכי ההתגוננות בפני תביעות והפתעות אחרות.... הקמנו את הקורס הראשון לפני כ-35 שנה כאירוע חד פעמי, אך הביקוש גבר... באופן אישי, הגורם הממריץ אותי להמשיך לנהל אקדמית הוא הביקוש הגדול לקורסים... אני נפגש עם עשרות מבוגרי הקורסים, ביניהם רבים המכהנים בתפקידים בכירים במשק, ושומע על התועלת הרבה שהם הפיקו מהלימודים ועל התרומה החשובה של הקורס לקידומם המקצועי...."
 
פרופ' גרוס הוא
ממייסדי תחום דיני החברות תוך דגש על תחום הדירקטורים ונושאי משרה בחברות, הן בצד האקדמי, כמחבר של אחד-עשר ספרים בנושא ומאות מאמרים, ובצד המעשי, כחבר בעשרות דירקטוריונים ובועדות ציבוריות.
פתיחה: 15 באוקטובר.

  
 
ניהול פיננסי 

ניהול פיננסי
ידע יישומי במימון, חשבונאות ניהולית ופיננסית, דיווח כספי ומיסוי

ניהול אקדמי: ד"ר אתי אינהורן".....אני פוגשת הרבה מנהלים חסרי השכלה פיננסית פורמאלית. רובם כמובן יודעים כמה הכלים הפיננסיים חשובים להם, אולם הם נרתעים ולעיתים אף ממש פוחדים מהתעסקות בתחום הפיננסי שנחשב קשה להבנה. המטרה שלי כמנהלת אקדמית היא להפיג את החששות, ולהביא לכך שבסוף התוכנית המשתתפים ירכשו הבנה פיננסית, כזו שתאפשר להם להרגיש נוח כמנהלים בישיבות הנהלה ובדיונים הקשורים לתחום הפיננסי, לקחת חלק פעיל בתהליכים של קבלת החלטות פיננסיות, ולא לסמוך בעיניים עצומות על אנשי הכספים ועל רואי החשבון. ..."

ד"ר אינהורן חוקרת בנושאי מידע בשוק ההון, לאחרונה סיימה כהונה כחברה במליאת רשות ני"ע, חברה בועדת המומחים לבחינת התקינה החשבונאית הבינלאומית ויישומה בישראל, הוועדה המייעצת לרשות החברות הממשלתיות בנושאי חשבונאות ודיווח כספי ועוד.  
פתיחה: 30 באוקטובר,

  
  

 

  
     
 
 
שחיקה בעבודה מדבקת - אבל גם שביעות רצון!  שחיקה בעבודה מדבקת - אבל גם שביעות רצון!
בעשורים האחרונים חקרה פרופ' מינה וסטמן, מנהלת אקדמית של תוכנית ייעוץ ארגוני, את תופעת ההעברה (Crossover), המהווה סוג של "הדבקה רגשית".  מסתבר כי בנוסף להעברה של תחושות שליליות, קיימת גם העברה של תחושות חיוביות. כמו כן, העברה מתקיימת בין חברי צוות, קולגות לעבודה ולא רק בין בני זוג, כפי שנמצא עד היום.
 
    
"בעלי השליטה אוהבים למנות את החברים"   "בעלי השליטה אוהבים למנות את החברים"
"המועדון הסגור מתחיל בצבא וממשיך בחדר הישיבות - זהו ההסבר הנפוץ למיעוט נשים בדירקטוריונים בישראל. ועדיין, אחוז הנשים בפורומים אלה בארץ עולה על זה שבארה"ב ובחלק מאירופה, בעיקר בזכות חקיקה מתקנת ובג"ץ". סיקור כנס דירקטוריות On Board בשיתוף KPMG ו-WCD
 
 
    
חשמל ירוק  חשמל ירוק
ניהול ופיקוח מושכלים על שוק האנרגיה הם המפתח להצלחה. פרופ' אשר טישלר, דקאן הפקולטה לניהול ומרצה בתוכניות להנהלות בכירות בלהב, מציע איך לעשות זאת
 
    
 תגמול בכירים וממשל תאגידי תגמול בכירים וממשל תאגידי
נושא תגמול הבכירים עולה לכותרות חדשות לבקרים. פרופ' משה צבירן, סגן דקאן הפקולטה לניהול ומנהל אקדמי של תוכנית ניהול תגמול והטבות בלהב, על המסגרת לתגמול בכירים, על הקריטריונים לקביעת חבילת התגמול ועל הדילמות בנושא
 
    
 
 
  

 

 
דיוור ישיר מטעם ל.ה.ב (1992) לימודי הכשרה בניהול בע"מ
קרית האוניברסיטה, רמת אביב, תל אביב 69978 מאגר 1053141 ת.ד 39010 טל: 03-6406626, פקס: 03-6436189

-