עו"ד אמיר הלוי

עו"ד אמיר הלוי

מיר הוא שותף מייסד במשרד GKH – גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות'.

לאמיר ניסיון רב בתחומים של טכנולוגיה והון סיכון, עסקאות מיזוגים ורכישות ופעילות עם לקוחות בינלאומיים. 

אמיר מייצג חברות ציבוריות הנסחרות הן בישראל והן בארה"ב, והיה מעורב בהנפקות בישראל, בארה"ב ובבריטניה, וכן בהתדיינויות משפטיות רבות בתחום ניירות הערך בישראל. אמיר מילא תפקיד מכריע באימוץ חקיקה ורגולציה המשפיעות על ההשקעות בחברות טכנולוגיה ישראליות.

בנוסף, אמיר מייעץ לחברות פרטיות ומשפחתיות, הן בנוגע לניהול השוטף של עסקיהן והן בנוגע להעברת השליטה בהן מדור לדור. כמו-כן, אמיר משמש כיועץ ליחידים בעלי הון עצמי בענייני הקמת נאמנויות, ניהול נכסים ותכנון ירושה. בינואר 2006 הוסמך אמיר כ- Trust and Estate Practitioner (TEP) מטעם ארגון STEP, אגודה בינלאומית לניהול נאמנויות ועיזבונות. כמו כן, אמיר מכהן כחבר הועדה המייעצת למרכז רעיה שטראוס בן-דרור לחקר עסקים משפחתיים, בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב.

אמיר מייעץ לבנקי השקעות בינלאומיים בנוגע לפעילותם בשוק הישראלי ובשווקים בינלאומיים, וכן לחברות בינלאומיות לניהול הון פרטי (Private Banks) במסגרת פעילותן בישראל או עם לקוחות ישראליים.

בשיתוף עם ג'ין קלינהנדלר, כתב אמיר הלוי את "ISR International Securities Regulation, Israel Section", בהוצאת Oceana Publications, Inc. אמיר מרצה כיום במספר מוסדות לימוד ובמגוון תחומים: בתחומי ההיי-טק והצעות מכר לציבור בחו"ל במסגרת תוכנית ה-MBA של האוניברסיטה העברית ובעבר גם בפקולטה להנדסה תעשייתית בטכניון; בתחום העסקים המשפחתיים במסגרת "להב פיתוח למנהלים" בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב ובעבר גם בתוכנית ה-MBA בבית-ספר רקאנטי לעסקים באוניברסיטת ת"א ובתוכנית להכשרת מנהלים במרכז הבינתחומי, הרצליה.

מינויים ותפקידים רשמיים:

  • חבר הועדה האקזקוטיבית וחבר בוועדה המשפטית שלAmerican Jewish Joint Distribution Committee (JDC).
  • חבר מועצת המנהלים וראש ועדת האתיקה ב-IATI, ארגון הגג של תעשיית היי-טק בישראל בין השנים 2002-2012
  • חבר ועד מנהל בעמותת העטלף, הארגון הרשמי של בוגרי שייטת 13
  • כיהן כחבר במועצת המנהלים של JFN – Jewish Funders Network בין השנים 2008-2014
  • יו"ר ואחד ממייסדי עמותת "והדרת", הפועלת לחיזוק והעצמה של אוכלוסיית הגיל השלישי בישראל
  • חבר ב-Jdocu, ארגון של צלמים, המתעדים קהילות יהודיות ברחבי העולם, ותורמות את הרווחים ממכירת פרסומיהם לטובת פרויקטים חברתיים באותן קהילות

מגזין City Wealth הגדיר את אמיר כעו"ד מוביל בישראל בתחום הייעוץ למשפחות ובעלי ההון הפרטי, לשנת 2016.

במהדורת 2016 של מדריך Chambers Global לדירוג עורכי-הדין המובילים בעולם מצויין כי -  "אמיר הלוי הוא אחד השותפים המייסדים של המשרד, הוא בעל ניסיון נכבד בייעוץ לחברות סטארט-אפ, לקרנות הון סיכון ולמוסדות פיננסיים אחרים בכל הקשור לעסקאות בתחום הטכנולוגיה.

במהדורת 2014 של מדריך Chambers Global מצויין כי "אמיר הלוי מוכר ע"י עמיתיו כאחד מעורכי הדין המובילים בתחום ההי-טק. לקוחות מביעים הערכה ליכולתו לעבוד תחת לחץ ואומרים כי הוא "מנוסה ובקיא, ותמיד מספק שירות איכותי". בשנת 2013 אמיר הומלץ ע"י Chambers Global בשל היותו עו"ד "בעל רקע מקיף בעסקאות מיזוגים ורכישות ובפעילות הון סיכון בתחום ההי-טק", זאת ועוד, אמיר גם הומלץ ע"י Legal Experts EMEA 2012 בתחומי ההתמחות שוק ההון ובנקאות ופיננסים.

אמיר הלוי חבר לג'ין קלינהנדלר בשנת 1986, אז הקימו במשותף את משרד קלינהנדלר את הלוי. אמיר שימש כשותף מנהל ב-GKH מהקמת המשרד בינואר 2001 עד דצמבר 2009.

אמיר הוא ירושלמי דור 11, ואילן היוחסין של משפחתו בירושלים החל בשנת 1732. הוא נשוי לסנדרה, אב לשלושה וסב לשניים.