ניהול משאבי אנוש בעולם ה-VUCA

ניהול אקדמי: 

כלים לניהול אסטרטגיות משאבי אנוש

עולם הניהול עובר בשנים האחרונות תהפוכות רבות – הקצב המהיר, הסביבה הגלובלית המשתנה, הטרנספורמציה הדיגיטלית ותופעות נוספות שמשפיעות על הסביבה הארגונית, מחייבות מנהלים להתמודד עם המציאות עתירת השינויים והתחרותיות הגוברת והמשבשת.

מנהלי משאבי אנוש נמצאים בצמתים קריטיים בארגון, כשתחת אחריותם מוטלת אחת המשימות החשובות ביותר, אם לא החשובה מכול – התאמת המערך האנושי בארגון לאור סביבת הפעילות, האסטרטגיה והיעדים שהארגון שואף לממש.

כחלק מהשינויים המתחוללים בזירות הפעילות, גם תחום ניהול המשאב האנושי בארגון השתנה במהלך העשור האחרון עד לבלי היכר. במסגרת השינויים התרחב באופן משמעותי תפקידם של מנהלי משאבי האנוש, אשר נדרשים ליישם את האסטרטגיה הארגונית בתחומי אחריותם, ולהתאים את ההון האנושי בארגון לאור המטרות והיעדים שניצבים בפני הארגון בהווה ובעתיד.

בואו ללמוד כיצד להתאים את עצמכם לסביבה המשתנה וכיצד לפתח מומחיות, יכולות אסטרטגיות וראייה רוחבית בתחום ניהול משאבי האנוש!

לקבלת פרטים על התכנית

מועד פתיחת הקורס: 29 במרץ 2020

8 מפגשים

יום א', 16:00-20:15

60 שעות אקדמיות

קהל היעד

סמנכ"לי ומנהלי משאבי אנוש, מנהלי פיתוח ארגוני, HRBP מארגונים מהמגזר העסקי, הציבורי, הביטחוני והמגזר השלישי

מטרות התכנית

• חיבור של ניהול המשאב האנושי לליבת האסטרטגיה הארגונית, כחלק ממימוש הייעוד הארגוני
• מיצוב גוף משאבי האנוש כפונקציה מרכזית בהכנת הארגון לאתגרי העתיד
• מתן ידע וכלים לניהול אפקטיבי של גוף משאבי האנוש בארגון בהתאם למציאות המורכבת והדינמית

נושאי לימוד מרכזיים

אסטרטגיות משאבי אנוש בעולם של חוסר וודאות ▪ פיתוח ההון האנושי ולמידה ארגונית  ▪ גיוון והכלה ▪
HR analytics: מדידה וניתוח של תהליכי משאבי אנוש ▪ ניהול ביצועים ▪ גזירת משמעויות מנתונים פיננסים ▪  שרשרת הערך האנושית – גיוס, On boarding, שימור ופיתוח ועד סיום העסקה ▪ תהליכי צמיחה ודעיכה ועוד

מרצי התכנית

פרופ' אורלי יחזקאל

פרופ' אורלי יחזקאל
קורס ניהול תרבות ואמנות
קורס ניהול אסטרטגי
מיומנויות ייעוץ ארגוני ליועצי פנים
קורס פיתוח מיומנויות ניהול
קורס ניהול משא ומתן
קורס דירקטורים ונושאי משרה בכירים בתאגידים
סגנית דקאן הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב. בעלת התמחות בניהול מערכות מורכבות בסביבה דינמית ובניהול בינלאומי. תחומי הוראה: ניהול מערכות אירגוניות...

ד"ר שושי חן

ד"ר שושי חן
מיומנויות ייעוץ ארגוני ליועצי פנים
קורס פיתוח מיומנויות ניהול
קורס פיתוח מנהיגות: כלים יישומיים למובילות עסקית
מנהלת מקצועית של תכנית ייעוץ ארגוני ​​​מנהלת אקדמית ומקצועית של תכנית פיתוח מיומנויות ניהול מתקדמות ומנהלת מקצועית לתכנית ייעוץ ארגוני ליועצי פנים...

רו"ח רגינה אונגר

רו"ח רגינה אונגר
קורס ניהול פיננסי וניתוח דוחות כספיים
קורס דירקטורים ונושאי משרה בכירים בתאגידים
רגינה הינה, רואת חשבון, בעלת ניסיון מקצועי וותק של למעלה מ-20 שנים בתחום הניהול והפיננסים, מנהלת את מחויבות החברה בפרויקטים השונים תוך מעורבות אישית...

ליטל שמר חיים

ליטל שמר חיים
ניהול משאבי אנוש בעולם ה-VUCA
חוקרת יישומית המלווה חברות וארגונים בתהליכי איסוף וניתוח מידע, וביצירת תובנות המסייעות להם לפעול באופן אפקטיבי בתחומם, מובילה בישראל את תחום People...

מידע והרשמה

המלצות בוגרים

גיא ענבר, מנהל משאבי אנוש, יצור ואנרגיה דרום:

"זכיתי להשתתף בתוכנית ניהול HR בעולם ה-VUCA במסגרת להב פיתוח מנהלים.  כמנהל משאבי אנוש בארגון מוביל בתחומו החווה בעת הנוכחית שינויים ארגוניים גדולים ומגוונים, רכשתי במהלך הקורס כלי ניהול וטכניקות עדכניות אשר סייעו לי להתאים את עצמי לסביבה משתנה ולהצליח ביישום האסטרטגיה הארגונית שבאחריותי. תכני הקורס היו מגוונים והועברו ע"י מיטב המרצים ואנשי המקצוע מהשורה הראשונה הן מהאקדמיה והן מאגרונים שונים בתעשייה, אשר חלקו עימנו מניסיונם באתגרי ההווה והעתיד.
ייחודה של תוכנית זו בכך שהצליחה לחבר באופן מיטבי את עולם האקדמיה ועולם הפרקטיקה. תודה למובילי התוכנית על מעורבותם הצמודה לאורך המפגשים ועל הקפדתם על קיום משוב תדיר כמו גם דאגה מיטבית למעטפת לוגיסטית משובחת".

חני ליטמנוביץ, מנהלת משאבי אנוש, האגודה לקידום החינוך ירושלים:

"הקורס מעניין ומגוון. מאפשר מבט רחב על ניהול המשאב האנושי בארגונים כיום. השיעורים משלבים באופן מוצלח בין תכנים אקדמיים והמציאות הארגונית, שיחות עם מרצים מובילים בתחומם ועם מנהלים בכירים.
ניכר כי הושקעה בתוכנית מחשבה רבה, מתוך רצון לדייק את הנושאים, להעשיר ולאפשר שיח. המסגרת נתנה לי את ההזדמנות להכיר קולגות מארגונים שונים. מומלץ לכל מי שעוסק/ת בתחום ורוצה להעשיר את נקודת המבט, להתפתח ולקבל כלים נוספים לעשייה".

מאמרים מומלצים: