קורס פסיכולוגיה חיובית

ניהול אקדמי: 

ניהול מקצועי: יהודית כץ

גישה חדשנית לחקר מהות האושר האנושי ולבניית חוסן למנהלים ולארגונים

פסיכולוגיה חיובית הינה גישת מחקר יישומית להבנת מקורות החוסן והאושר האנושי אשר צוברת תאוצה ופופולריות בעשור האחרון. המחקר המדעי מראה כי מנהלים ועובדים מאושרים מקבלים החלטות ניהוליות יעילות ונכונות יותר, נאמנים יותר לארגון, יצירתיים ואפקטיביים יותר בעבודתם ויוצרים סביבה חברתית נעימה ומלוכדת יותר. הם נהנים מאיכות חיים, חוסן נפשי, מערכת חיסונית חזקה יותר ותוחלת חיים ברמות משופרות, באופן שאינו בר-תחרות עם אף כלי, רפואי או ניהולי אחר, המפיק תוצאות מרשימות שכאלה.

קורס פסיכולוגיה חיובית הינו הוותיק והמקיף בישראל, לימודי פסיכולוגיה חיובית בלהב קיבלו הכרה בנילאומית כתכנית הראשונה בעולם משנת 2008 שפעלה בתוך פקולטה אקדמית לניהול ולקהל מהעולם העסקי והייעוצי. התכנית בנויה בגישה רב תחומית, בדגש על חווית למידה אקדמית והתנסותית ייחודית, בהנחיית מומחים מובילים בתחום הפסיכולוגיה החיובית בישראל.

For information in English click here

לקבלת פרטים על התכנית

מועד פתיחת הקורס: 25 בנובמבר 2019

8 מפגשים

ימי ב', 16:00-20:15

48 שעות אקדמיות

קהל היעד

מנהלים, יועצים ארגוניים, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי הדרכה, מנהלי עמותות ומנהלי מערכות בריאות וחינוך.

מטרות התכנית

• היכרות עם גישות לפסיכולוגיה חיובית המצויות בקידמת המחקר והפיתוח של חוקרים ומנהלים רבים בעולם.
• רכישת כלים לפיתוח קריירה ומימוש עצמי של המנהל ושל כפיפיו לפיתוח צוות וארגון בריאים ומשגשגים.
• רכישת טכניקות לפיתוח תפיסה אסטרטגית חדשנית לגבי התמודדויות עם קבלת החלטות, ועם החיים בכלל.
• טיפוח חוסן פסיכולוגי ו-well-being להתמודדות עם משבר ולחץ של פרטים וארגונים.

קורס פסיכולוגיה חיובית - נושאי לימוד מרכזיים

היבטיים יישומיים, ניהוליים ואישיים בפסיכולוגיה חיובית ▪ כלים להתמודדות עם מצבי לחץ בעבודה ▪ טיפוח חוסן פסיכולוגי ▪ גיבוש משמעות ומטרה בחיים דרך עבודה ותפקיד ▪ רתימת עובדים לעשייה ויצירת מוטיבציה בקרבם ▪ זרימה בעשייה לביצועים מיטביים ▪ יצירת אמון ושיתופי פעולה ▪ חקר מוקיר – ניהול שיח מקדם עם עמיתים ועובדים.

מרצי התכנית

ד"ר חיים שפירא

ד"ר חיים שפירא - להב פיתוח מנהלים
קורס פסיכולוגיה חיובית
מרצה וחוקר ישראלי רב-תחומי (מתמטיקה, פילוסופיה, פסיכולוגיה וספרות), בעל תואר PhD במתמטיקה ותואר PhD בהוראת המדעים. שפירא מוכר הן בזכות הרצאותיו...

יהודית כץ

יהודית כץ
קורס פסיכולוגיה חיובית
יהודית כץ היא יזמית, מטפלת, מאמנת ומרצה המתמחה בתחום הפסיכולוגיה החיובית (חקר האושר) ופסיכולוגיה פרקטית מבוססת מחקר. במקור הגיעה מתחום הפסיכוביולוגיה...

פרופ' אורן קפלן

פרופ' אורן קפלן
קורס פסיכולוגיה חיובית
יועץ אקדמי בתכנית פסיכולוגיה חיובית אורן קפלן, פרופסור לפסיכולוגיה ומינהל עסקים, פסיכולוג קליני וכלכלן. סיים תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במינהל עסקים...

פרופ' שרון טוקר

פרופ' שרון טוקר
קורס פסיכולוגיה חיובית
חוקרת בתחום ההתנהגות הארגונית ובוגרת הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב. קיבלה את הדוקטורט, בהצטיינות, בשנת 2007 מהפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב...

ד"ר יעל אלרז שפירא

ד"ר יעל אלרז שפירא
קורס פיתוח מנהיגות: כלים יישומיים למובילות עסקית
ד"ר יעל אלרז שפירא הינה בוגרת המחלקה לפסיכולוגיה ארגונית מאוניברסיטת בר אילן. היא בעלת ניסיון עשיר בייעוץ לארגונים מקומיים ובינלאומיים מובילים בעיקר...

ד"ר שושי חן

ד"ר שושי חן
מיומנויות ייעוץ ארגוני ליועצי פנים
קורס פיתוח מיומנויות ניהול
קורס פיתוח מנהיגות: כלים יישומיים למובילות עסקית
מנהלת מקצועית של תכנית ייעוץ ארגוני ​​​מנהלת אקדמית ומקצועית של תכנית פיתוח מיומנויות ניהול מתקדמות ומנהלת מקצועית לתכנית ייעוץ ארגוני ליועצי פנים...

המלצות בוגרים

טינה ולדמן, מנחה לצוותים ניהוליים בחטיבה עליונה, בוגרת מחזור נובמבר 2017:
נרשמתי ל "פסיכולוגיה חיובית " . אכן, היתה זו חוויה מרתקת ואינטלקטואלית יוצאת מגדר הרגיל, כל הרצאה עסקה בפן נוסף בתחום והועברה ע"י מרצים בעלי שם מן השורה הראשונה,  בהרצאות  שולבו דרכים שונות  להעברת התכנים, הרצאה פרונטלית, סרטונים, דיונים, סימולציות של מצבים ועוד. כל מפגש ערך ארבע וחצי שעות עם שתי הפסקות קצרות ובסיום היתה תחושה שאפשר לשמוע עוד ועוד. ההמשך נעשה בכניסה לאתר שם מצאנו תכנים נוספים בנושא. לכאורה, פרט "קטן" אך חשוב. הייתה דאגה להפניה לחניה סמוכה ללא תשלום, לקבלת פנים עם כיבוד קל ושתיה חמה וקרה וגם זה אינו מובן מאליו/ שווה כל מפגש.

אורי מרגלית, יו"ר קיבוץ רמת הכובש, בוגר מחזור נובמבר 2017:
לקורס פסיכולוגיה חיובית הגעתי עם ראש פתוח וצמאון לנער קצת ערוצי חשיבה והתנהלות שגורים. המרצים האירו את הנושאים השונים מזויות יחודיות והעשירו אותי בתובנות חדשות, בזמן מאוד מתאים בחיים האישיים והמקצועיים. ממליץ בחום.

ששי מגידו, מנהל אגף, מועצה אזורית עמק חפר, בוגר מחזור נובמבר 2017:
על הקורס פסיכולוגיה חיובית שמעתי לראשונה מאשתי שסיימה אותו במסגרת עתודה ניהולית במקום עבודתה. חייב לציין כי המלצתה היתה מדויקת. הקורס פתח לי כיווני מחשבה חבויים, האיר בזויות שונות מעולמות תוכן שונים את עולם הפסיכולוגיה החיובית ואף נתן כלים מעשיים להתנסות עצמית וסביבתית.
ממליץ לכל מי שמחפש "משהו אחר" לנפש גם בתפקידי ניהול בכירים. הנושא יכל להשתלב בצורה מושלמת.

רון שגיא, מדריך מרכז פיתוח מקצועי סגלי ניהול על-יסודי, משרד החינוך, בוגר מחזור ינואר 2017:
"הצטרפתי לשמחתי ללימודי פסיכולוגיה חיובית במסגרת להב פיתוח מנהלים ורוויתי נחת מכל רגע, בכל יום לימודים. המעטפת המצוינת שמעניקה להב והתכנים הנהדרים הנלמדים בהקשר לפסיכולוגיה חיובית יוצרים תלכיד מעולה, חוויה לימודית מעשירה תוססת מעמיקה ונעימה,שילוב מעולה המומלץ מאוד לכל המבקשים חיים של איכות בריאות ואופטימיות"

ענת סלע, מטפלת זוגית, בוגרת מחזור פברואר 2016:
"הקורס היה מקיף מאוד וברמה גבוהה. למרות שלקחתי בחשבון שהקורס המקצועי נלמד באקדמיה יהיה ברובו אקדמי, הופתעתי לטובה מהיכולת הפרקטית לממש את התיאוריות הלכה למעשה למחרת השיעור. כל המרצים ללא יוצא מן הכלל מהשורה הראשונה בתחומם, יתרה מכך, מרצים מרתקים היודעים להעביר את החומר הנלמד בצורה מעניינת מאוד. כמובן, שככל שלומדים יותר מגלים כמה עוד יש ללמוד, אבל אני חושבת שלצאת מהקורס עם טעם של עוד - זה בדיוק העניין. אני כבר המלצתי לקולגות שלי על הקורס, תרם לי ותורם לי מאוד בחיי המקצועיים והאישיים"

עוז פלג, מנהל מרכז שידורים, yes שירותי לווין, בוגר מחזור נובמבר 2015:
"ראשית, אני רוצה להודות לכם על הקורס המרתק. פרופ' אורן קפלן הוא אדם מרשים, נעים הליכות ומרצה מרתק. המפגשים איתו לא רק שתרמו רבות להעשרת הידע אלה גם עוררו מחשבה ותשוקה להעמיק ולחקור בעולמות שפתח בפנינו. גם המפגש עם דר' דני חמיאל היה מיוחד, מעשיר, מאיר עיניים ומרחיב את הדעת. בסיומו של יום הוא השאיר אותנו עם "טעם של עוד". כמו כן, הרבה הערכה ותודות לכל הצוות שארגן ותמך בקורס בכל שלביו, הארגון היה מופתי ויצר אווירה מזמינה ונוחה"

לקריאת המלצות נוספות

מידע והרשמה

מאמרים מומלצים: 
מידע נוסף: 

לימודי פסיכולוגיה חיובית הינם לימודים ייחודיים למנהלים המתמקדים בגישה חדשנית להבנת מהות האושר ויישומה בארגונים. הקורס יעסוק במגוון תכנים לרבות טיפוח חוסן פסיכולוגי, אושר סובייקטיבי, פנאי, יצירתיות וביצועים מיטביים, כלים לפיתוח וניהול קריירה, מימוש עצמי של המנהל ושל כפיפיו, פיתוח המשאב האנושי, תהליכי קבלת החלטות אישיות וניהוליות ועוד.
בסיום הלימודים תוענק תעודה מטעם להב, הפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א. * בכפוף להשתתפות ב-80% מהמפגשים.

תכניות נוספות שעשויות לעניין אותך: