קורס פסיכולוגיה חיובית: יישומים ניהוליים, עסקיים ואישיים

מועד פתיחת הקורס: נובמבר 2018
8 מפגשים
48 שעות אקדמיות

ניהול אקדמי: 

ייעוץ אקדמי: פרופ' אורן קפלן

גישה חדשנית לחקר מהות האושר האנושי ולבניית חוסן למנהלים ולארגונים

פסיכולוגיה חיובית הינה גישת מחקר יישומית להבנת מקורות החוסן והאושר האנושי אשר צוברת תאוצה ופופולריות בעשור האחרון. המחקר המדעי מראה כי מנהלים ועובדים מאושרים מקבלים החלטות ניהוליות יעילות ונכונות יותר, נאמנים יותר לארגון, יצירתיים ואפקטיביים יותר בעבודתם ויוצרים סביבה חברתית נעימה ומלוכדת יותר. הם נהנים מאיכות חיים, חוסן נפשי, מערכת חיסונית חזקה יותר ותוחלת חיים ברמות משופרות, באופן שאינו בר-תחרות עם אף כלי, רפואי או ניהולי אחר, המפיק תוצאות מרשימות שכאלה.

תכנית פסיכולוגיה חיובית היא הוותיקה והמקיפה מסוגה בישראל, קיבלה הכרה בינלאומית כתוכנית הראשונה בעולם משנת 2008 שפעלה בתוך פקולטה אקדמית לניהול ולקהל מהעולם העסקי והייעוצי. התכנית בנויה בגישה רב תחומית, בדגש על חווית למידה אקדמית והתנסותית ייחודית, בהנחיית מומחים מובילים בתחום הפסיכולוגיה החיובית בישראל.

For information in English click here

קהל היעד

מנהלים, יועצים ארגוניים, מנהלי משאבי אנוש, מנהלי הדרכה, מנהלי עמותות ומנהלי מערכות בריאות וחינוך.

מטרות התכנית

• היכרות עם גישות לפסיכולוגיה חיובית המצויות בקידמת המחקר והפיתוח של חוקרים ומנהלים רבים בעולם
• רכישת כלים לפיתוח קריירה ומימוש עצמי של המנהל ושל כפיפיו לפיתוח צוות וארגון בריאים ומשגשגים
• רכישת טכניקות לפיתוח תפיסה אסטרטגית חדשנית לגבי התמודדויות עם קבלת החלטות, ועם החיים בכלל
• טיפוח חוסן פסיכולוגי ו-well-being להתמודדות עם משבר ולחץ של פרטים וארגונים

נושאי לימוד מרכזיים

מבוא לפסיכולוגיה חיובית ▪ קיימות, אושר סובייקטיבי ו - Work-Life Balance ▪ טיפוח חוסן פסיכולוגי: "טיפת חלב פסיכולוגית"​ ▪ גיבוש משמעות ומטרה בחיים דרך עבודה ותפקיד ▪ פנאי, יצירתיות, זרימה Flow, וביצועים מיטביים ▪ תהליכי קבלת החלטות אישיים וניהוליים ▪ תיאורית ההרחבה והבניה ל"יחס חיוביות/שליליות" בניהול תהליכים ▪ מודל החוזקות של מכון גאלופ ▪ הטמעת ערכים ופיתוח אסטרטגיה אישית וארגונית חיובית תוך פיתוח בר-קיימא של המשאב האנושי ▪ חקר מוקיר - Appreciative Inquiry ▪ יישומים והתערבויות ארגוניות לפיתוח מנהלים, צוותים וארגונים.​

מרצי התכנית

פרופ' אורן קפלן

פרופ' אורן קפלן
קורס פסיכולוגיה חיובית: יישומים ניהוליים, עסקיים ואישיים
יועץ אקדמי בתכנית פסיכולוגיה חיובית אורן קפלן, פרופסור לפסיכולוגיה ומינהל עסקים, פסיכולוג קליני וכלכלן. סיים תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במינהל עסקים...

רוני פורת

רוני פורת
קורס פיתוח מנהיגות: כלים יישומיים למובילות עסקית
קורס פסיכולוגיה חיובית: יישומים ניהוליים, עסקיים ואישיים
רוני פורת – מנצח תזמורת, מלחין ואמן במה בינתחומי. מאמן, מרצה ומנחה סדנאות מנהיגות. מלחין מוזיקה להרכבים קאמריים ותזמורת, מלחין לתיאטרון ומחול ויוצר...

פרופ' שרון טוקר

פרופ' שרון טוקר
קורס פסיכולוגיה חיובית: יישומים ניהוליים, עסקיים ואישיים
חוקרת בתחום ההתנהגות הארגונית ובוגרת הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב. קיבלה את הדוקטורט, בהצטיינות, בשנת 2007 מהפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב...

המלצות בוגרים

רון שגיא, מדריך מרכז פיתוח מקצועי סגלי ניהול על-יסודי, משרד החינוך, בוגר מחזור ינואר 2017:
"הצטרפתי לשמחתי ללימודי פסיכולוגיה חיובית במסגרת להב פיתוח מנהלים ורוויתי נחת מכל רגע, בכל יום לימודים. המעטפת המצוינת שמעניקה להב והתכנים הנהדרים הנלמדים בהקשר לפסיכולוגיה חיובית יוצרים תלכיד מעולה, חוויה לימודית מעשירה תוססת מעמיקה ונעימה,שילוב מעולה המומלץ מאוד לכל המבקשים חיים של איכות בריאות ואופטימיות"

ענת סלע, מטפלת זוגית, בוגרת מחזור פברואר 2016:
"הקורס היה מקיף מאוד וברמה גבוהה. למרות שלקחתי בחשבון שהקורס המקצועי נלמד באקדמיה יהיה ברובו אקדמי, הופתעתי לטובה מהיכולת הפרקטית לממש את התיאוריות הלכה למעשה למחרת השיעור. כל המרצים ללא יוצא מן הכלל מהשורה הראשונה בתחומם, יתרה מכך, מרצים מרתקים היודעים להעביר את החומר הנלמד בצורה מעניינת מאוד. כמובן, שככל שלומדים יותר מגלים כמה עוד יש ללמוד, אבל אני חושבת שלצאת מהקורס עם טעם של עוד - זה בדיוק העניין. אני כבר המלצתי לקולגות שלי על הקורס, תרם לי ותורם לי מאוד בחיי המקצועיים והאישיים"

עוז פלג, מנהל מרכז שידורים, yes שירותי לווין, בוגר מחזור נובמבר 2015:
"ראשית, אני רוצה להודות לכם על הקורס המרתק. פרופ' אורן קפלן הוא אדם מרשים, נעים הליכות ומרצה מרתק. המפגשים איתו לא רק שתרמו רבות להעשרת הידע אלה גם עוררו מחשבה ותשוקה להעמיק ולחקור בעולמות שפתח בפנינו. גם המפגש עם דר' דני חמיאל היה מיוחד, מעשיר, מאיר עיניים ומרחיב את הדעת. בסיומו של יום הוא השאיר אותנו עם "טעם של עוד". כמו כן, הרבה הערכה ותודות לכל הצוות שארגן ותמך בקורס בכל שלביו, הארגון היה מופתי ויצר אווירה מזמינה ונוחה"

סמדר סגל, רכזת מחוז צפון, עמותת בעצמי, בוגרת מחזור נובמבר 2015:
"התכנית ייחודית, חדשנית ובעלת ידע מקצועי. שזורים תכנים יישומיים לעולם העבודה ולעולם הפרטני/אישי"

רחל קברמן, ראש אגף קשרי חוץ ופיתוח משאבים, אוניברסיטת חיפה, בוגרת מחזור נובמבר 2015:
"תכנית רצינית, מעניינת ומקיפה. כוללת תכנים עדכניים. המוכוונת לניהול ולארגונים מאוד חשובה"

מרים בוקס, מפיקת שידור, הטלוויזיה החינוכית, בוגרת מחזור נובמבר 2015:
"תכנית שנותנת טעימה על האופי שלנו כאדם יחיד וכחלק מארגון, הן חברתי (משפחה, חברים) והן מקצועי (מקום העבודה), על היכולות שלנו ועל הניסיון לשפר את עצמנו ואת סביבתנו"

לקריאת המלצות נוספות

מידע והרשמה

מאמרים מומלצים: 

מידע נוסף: 

לימודי פסיכולוגיה חיובית הינם לימודים ייחודיים למנהלים המתמקדים בגישה חדשנית להבנת מהות האושר ויישומה בארגונים. הקורס יעסוק במגוון תכנים לרבות טיפוח חוסן פסיכולוגי, אושר סובייקטיבי, פנאי, יצירתיות וביצועים מיטביים, כלים לפיתוח וניהול קריירה, מימוש עצמי של המנהל ושל כפיפיו, פיתוח המשאב האנושי, תהליכי קבלת החלטות אישיות וניהוליות ועוד.
בסיום הלימודים תוענק תעודה מטעם להב, הפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א. * בכפוף להשתתפות ב-80% מהמפגשים.

תכניות נוספות שעשויות לעניין אותך: