קורס פסיכולוגיה חיובית

ניהול אקדמי: 

יישומים אישיים וניהוליים בחקר מהות האושר ובניית חוסן למנהלים ולארגונים

פסיכולוגיה חיובית הינה גישת מחקר יישומית להבנת מקורות החוסן והאושר האנושי.
המחקר המדעי מראה כי מנהלים ועובדים מאושרים מקבלים החלטות ניהוליות יעילות ונכונות יותר, נאמנים יותר לארגון, יצירתיים ואפקטיביים יותר בעבודתם ויוצרים סביבה חברתית נעימה ומלוכדת.
הם נהנים מאיכות חיים, חוסן נפשי, מערכת חיסונית חזקה יותר ותוחלת חיים ברמות משופרות, באופן שאינו בר - תחרות עם אף כלי, רפואי או ניהולי אחר, המפיק תוצאות מרשימות שכאלה.
אלו נחוצים במיוחד בשעת משבר ולחץ, ומביאים באופן כללי למימוש יכולות ושגשוג אישי וארגוני.
 
התכנית היא הותיקה והמקיפה ביותר בישראל, בנויה בגישה רב תחומית, בדגש על חווית למידה אקדמית והתנסותית ייחודית, ובמסגרתה תרכשו כלים לניהול תוך הסתכלות על חצי הכוס המלאה, טיפוח חוסן ונקודות החוזק האישיות שלכם ושל הכפופים לכם.
 
**לא מוכר לגמול השתלמות
 
 

לקבלת פרטים על התכנית

מועד פתיחת הקורס: 22 בדצמבר 2020

8 מפגשים

ימי ג', 16:00-20:15

48 שעות אקדמיות

קהל היעד

• מנהלים
• יועצים ממגוון תחומים
• מנהלי משאבי אנוש
• מנהלי עמותות
• מנהלי מערכות בריאות

מטרות התכנית

• פיתוח זהות ניהולית חיובית לבניית צוות וארגון בריאים ומשגשגים
• היכרות עם גישות לפסיכולוגיה חיובית המצויות בקדמת המחקר והפיתוח של חוקרים ומנהלים רבים בעולם
• רכישת כלים לפיתוח קריירה ומימוש עצמי
• טכניקות לפיתוח תפיסה אסטרטגית חדשנית להתמודדות עם קבלת החלטות
• טיפוח חוסן פסיכולוגי וwell-being  ארגוני להתמודדות עם משבר ולחץ

נושאי לימוד מרכזיים

כלים להתמודדות עם מצבי לחץ בעבודה • טיפוח חוסן פסיכולוגי • רתימת עובדים • יצירת מוטיבציה • זרימה בעשייה לביצועים מיטביים • אמון ושיתופי פעולה • ניהול שיח מקדם

לפרטים נוספים

 

 

מרצי התכנית

פרופ' אורן קפלן

פרופ' אורן קפלן - מנהל אקדמי בתכנית פסיכולוגיה חיובית בלהב פיתוח מנהלים
קורס פסיכולוגיה חיובית
מנהל אקדמי בתכנית פסיכולוגיה חיובית אורן קפלן - פרופסור לפסיכולוגיה ומינהל עסקים, פסיכולוג קליני וכלכלן. יועץ לארגונים והנהלות בכירות, מלמד וחוקר...

יהודית כץ

יהודית כץ
קורס פסיכולוגיה חיובית
יהודית כץ היא יזמית, מטפלת, מאמנת ומרצה המתמחה בתחום הפסיכולוגיה החיובית (חקר האושר) ופסיכולוגיה פרקטית מבוססת מחקר. במקור הגיעה מתחום הפסיכוביולוגיה...

פרופ' שרון טוקר

פרופ' שרון טוקר
קורס פסיכולוגיה חיובית
חוקרת בתחום ההתנהגות הארגונית ובוגרת הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל-אביב. קיבלה את הדוקטורט, בהצטיינות, בשנת 2007 מהפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב...

פרופ' דני חמיאל

פסיכולוג קליני ורפואי מדריך, מרכז חוסן ע'ש כהן האריס תל אביב, מרצה בכיר בבית הספר לפסיכולוגיה ע'ש איבצ'ר המרכז הבינתחומי הרצליה והמרפאה...

המלצות בוגרים

טינה ולדמן, מנחה לצוותים ניהוליים בחטיבה עליונה, בוגרת מחזור נובמבר 2017:
נרשמתי ל "פסיכולוגיה חיובית " . אכן, היתה זו חוויה מרתקת ואינטלקטואלית יוצאת מגדר הרגיל, כל הרצאה עסקה בפן נוסף בתחום והועברה ע"י מרצים בעלי שם מן השורה הראשונה,  בהרצאות  שולבו דרכים שונות  להעברת התכנים, הרצאה פרונטלית, סרטונים, דיונים, סימולציות של מצבים ועוד. כל מפגש ערך ארבע וחצי שעות עם שתי הפסקות קצרות ובסיום היתה תחושה שאפשר לשמוע עוד ועוד. ההמשך נעשה בכניסה לאתר שם מצאנו תכנים נוספים בנושא. לכאורה, פרט "קטן" אך חשוב. הייתה דאגה להפניה לחניה סמוכה ללא תשלום, לקבלת פנים עם כיבוד קל ושתיה חמה וקרה וגם זה אינו מובן מאליו/ שווה כל מפגש.

אורי מרגלית, יו"ר קיבוץ רמת הכובש, בוגר מחזור נובמבר 2017:
לקורס פסיכולוגיה חיובית הגעתי עם ראש פתוח וצמאון לנער קצת ערוצי חשיבה והתנהלות שגורים. המרצים האירו את הנושאים השונים מזויות יחודיות והעשירו אותי בתובנות חדשות, בזמן מאוד מתאים בחיים האישיים והמקצועיים. ממליץ בחום.

ששי מגידו, מנהל אגף, מועצה אזורית עמק חפר, בוגר מחזור נובמבר 2017:
על הקורס פסיכולוגיה חיובית שמעתי לראשונה מאשתי שסיימה אותו במסגרת עתודה ניהולית במקום עבודתה. חייב לציין כי המלצתה היתה מדויקת. הקורס פתח לי כיווני מחשבה חבויים, האיר בזויות שונות מעולמות תוכן שונים את עולם הפסיכולוגיה החיובית ואף נתן כלים מעשיים להתנסות עצמית וסביבתית.
ממליץ לכל מי שמחפש "משהו אחר" לנפש גם בתפקידי ניהול בכירים. הנושא יכל להשתלב בצורה מושלמת.

רון שגיא, מדריך מרכז פיתוח מקצועי סגלי ניהול על-יסודי, משרד החינוך, בוגר מחזור ינואר 2017:
"הצטרפתי לשמחתי ללימודי פסיכולוגיה חיובית במסגרת להב פיתוח מנהלים ורוויתי נחת מכל רגע, בכל יום לימודים. המעטפת המצוינת שמעניקה להב והתכנים הנהדרים הנלמדים בהקשר לפסיכולוגיה חיובית יוצרים תלכיד מעולה, חוויה לימודית מעשירה תוססת מעמיקה ונעימה,שילוב מעולה המומלץ מאוד לכל המבקשים חיים של איכות בריאות ואופטימיות"

ענת סלע, מטפלת זוגית, בוגרת מחזור פברואר 2016:
"הקורס היה מקיף מאוד וברמה גבוהה. למרות שלקחתי בחשבון שהקורס המקצועי נלמד באקדמיה יהיה ברובו אקדמי, הופתעתי לטובה מהיכולת הפרקטית לממש את התיאוריות הלכה למעשה למחרת השיעור. כל המרצים ללא יוצא מן הכלל מהשורה הראשונה בתחומם, יתרה מכך, מרצים מרתקים היודעים להעביר את החומר הנלמד בצורה מעניינת מאוד. כמובן, שככל שלומדים יותר מגלים כמה עוד יש ללמוד, אבל אני חושבת שלצאת מהקורס עם טעם של עוד - זה בדיוק העניין. אני כבר המלצתי לקולגות שלי על הקורס, תרם לי ותורם לי מאוד בחיי המקצועיים והאישיים"

עוז פלג, מנהל מרכז שידורים, yes שירותי לווין, בוגר מחזור נובמבר 2015:
"ראשית, אני רוצה להודות לכם על הקורס המרתק. פרופ' אורן קפלן הוא אדם מרשים, נעים הליכות ומרצה מרתק. המפגשים איתו לא רק שתרמו רבות להעשרת הידע אלה גם עוררו מחשבה ותשוקה להעמיק ולחקור בעולמות שפתח בפנינו. גם המפגש עם דר' דני חמיאל היה מיוחד, מעשיר, מאיר עיניים ומרחיב את הדעת. בסיומו של יום הוא השאיר אותנו עם "טעם של עוד". כמו כן, הרבה הערכה ותודות לכל הצוות שארגן ותמך בקורס בכל שלביו, הארגון היה מופתי ויצר אווירה מזמינה ונוחה"

לקריאת המלצות נוספות

מידע והרשמה

מאמרים מומלצים: 
מידע נוסף: 

לימודי פסיכולוגיה חיובית הינם לימודים ייחודיים למנהלים המתמקדים בגישה חדשנית להבנת מהות האושר ויישומה בארגונים. הקורס יעסוק במגוון תכנים לרבות טיפוח חוסן פסיכולוגי, אושר סובייקטיבי, פנאי, יצירתיות וביצועים מיטביים, כלים לפיתוח וניהול קריירה, מימוש עצמי של המנהל ושל כפיפיו, פיתוח המשאב האנושי, תהליכי קבלת החלטות אישיות וניהוליות ועוד.
בסיום הלימודים תוענק תעודה מטעם להב, הפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א. * בכפוף להשתתפות ב-80% מהמפגשים.

תכניות נוספות שעשויות לעניין אותך: